Evde Yapılabilecek Paketleme İşleri

Evde ek iş yaparak para kazanmak son zamanların en gündem de olan konulardan biridir. Evdeki boş vaktinizi değerlendirerek para kazanmanız mümkündür. Evde paketleme işi veren firmalar sayesinde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Birçok sektörden firmanın ev yapılabilecek paketleme işleri vermesi bu sektörü zengin bir hal almıştır. Bu konuda özellikle fason paketleme işi veren firmalar çok önemlidir. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana gibi 81 ilden firmalar evde paketleme işi veriyorlar.

Evde yapılabilecek paketleme işleri konusunda kurumsal ve bilindik firmaları seçmekte fayda vardır. Bunun dışında firmalar son zamanlarda asgari ücretteki artış nedeniyle paketleme için istihdam sorunu yaşıyor. Bu sorunu aşmak için evde paketleme işine başvurur durumdalar. Evde yapılabilecek paketleme işleri ek iş yapmak isteyen kişiler için güzel bir getiri sağlar. Siz kendiniz için uygun gördüğünüz ilanlara başvurursunuz. Eğer kabul görürseniz size kargo ile gelen ürünleri paketler tekrar kargoya teslim ederseniz. Bu konuda özellikle 4-5 kişilik bir ekibe sahipseniz iş bulma potansiyelinizi büyük oranda arttırabilirsiniz.

Evde paketleme işi yapmak genellikle oldukça basittir. Bu işten firmalar işlerine başvuruda bulunanlar için bir kişi için aylık 6750 TL’ye kadar para kazanma imkanı sağlar. Evde paketleme işiyle kazancınız genellikle ne kadar çalıştığınız ile doğru orantılıdır. Firmalar evde paketleme işi verirken genellikle tek bir kişiye vermemeye özen gösteriyorlar. İşletmeler genellikle 5-6 kişilik gruplara iş sağlamaya daha sıcak bakıyorlar.

Evde yapılabilecek paketleme işlerine gelindiğinde İŞKUR destekli olanları tercih edebilir onlara başvurabilirsiniz. Bunlar; sabun paketleme, bardak altlığı paketleme, teşbih paketleme, kına paketleme, mum paketleme, plastik ve karton bardak paketleme, telefon kılıfı paketleme, vida paketleme, boncuk paketleme, duş başlığı montajı ve paketleme, bağcık toplama ve paketleme, bebek telsizi toplama ve paketleme, erzak kutusu paketleme, maske paketleme, süpürge torbası paketleme, tütsü paketleme, havlu paketleme, dekoratif taş paketleme ve baharat paketleme şeklinde sıralanabilir.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Güvenilir Mi?

Evde paketleme işi yaparak para kazanmak isteyenlerin aklına takılan en önemli soru da evde paketleme işi veren firmalar güvenilir mi? Sorusudur. Bu konuda firmalara ulaşabildiğiniz sürece emin olabilirsiniz. Evlere paketleme işi verilir gibi birçok yerde ilan görebilirsiniz. Bunların hepsine itimat etmemelisiniz. Evde paketleme işiyle para kazananların sayısı arttıkça, bu durumu fırsata çevirmeye çalışanların da sayısı artmaya başlamıştır. Sonuç itibariyle kesinlikle eve işveren firmaları dikkatli seçmelisiniz.

Evde paketleme işine başlarken çok yüksek miktarlarda kazanç sağlayacağız söylendiğinde bunlara itimat etmeyiniz. En azından başlangıç aşaması için bu durum olası değildir. Evde paketleme işi ile aylık 6 bin liradan fazla gelir elde etmek bu işin üst zirveler arasında yer almaktadır. Bu konuda da dikkatli olmanızda fayda vardır.

Evde paketleme işi veren firmalar güvenilir mi? Sorusuna verilecek evet cevabından emin olabilmek adına yapılabilecek bir diğer şey de firmalardan vergi matrah kaydına bakmak olacaktır. Bu şekilde herkes kendi e-devleti üzerinden vergi numarası okutarak hali hazırda işlerliği olan böyle bir firmanın olup olmadığına bakabilir.

Evde paketle işi alırken bir tanıdık vasıtasıyla almanız ve bir ekibiniz olması oldukça önemlidir. İşlerinizi İŞKUR üzerinden yönlendirirseniz herhangi bir dolandırıcılık vakası ile karşılaşmazsınız. Bu konuda kaporasız paketleme işi daha çok aranmaktadır. Çünkü insanların kap orasını alıp daha çok kazanç sağlayacakları vaadiyle kandırmışlar ve bu konuda birçok sorun çıkmıştır.

Evde paketleme işi kabul ederken kimlik bilgilerini ya da kimlik fotokopinizi herkes ile paylaşmayınız. Alınan kimlik bilgileri başka dolandırıcılık işlerinde kullanılabilir. Zaten kurumsal olan şirketler sizlere iş verdiğinde teslim tutanağı düzenler. Bunun dışında da herhangi bir ücret alınmasına ya da detaylı kimlik bilgilerini alınmasına hiç gerek yoktur.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Nereler?

Evde ek iş yaparak ek gelir kazanmak isteyen insanlar evde paketleme işi veren firmalar nelerdir? Sorusunu araştırmaya başlıyor. Bu konuda en çok bilinen firmaların tekstil kolu ön plana çıkmaktadır. Bunun dışında temizlik dalında sabun firmaları bu işin öncüleri arasında yerini almış bulunmaktadır. Bunların dışında çeyiz konusunda önde gelen firmalar evlere işveren konumdadır.

Evde paketleme işi veren firmalara genel anlamda bakıldığında ambalaj firmaları da bu alanda yer edinmiştir. Ambalajı yapılacak ürünleri firmalar tarafından paketleme işi yapılacak insanlara gönderiliyor. Daha sonra insanlar ekipleri ile birlikte paketleme işini bitirdikten sonra firmalara tekrar gönderiliyor. Bu süreç devam ederken insanlarda düzenli bir şekilde ek gelir elde etmeye devam ediyorlar.

Davetiye basımı yapan yerlerde evde paketleme işi için gösterilen firmalar arasındadır. Diğer firmalar bakacak olursak; Tekstil atölyeleri, matbaa firmaları, nikah şekeri üretimi yapan firmalar, kına işi yapan dükkanlar, plastik- karton üreticileri, etiket firmaları ve kutu-koli üretim fabrikaları şeklinde sıralamak mümkün olacaktır.

Yukarıda saydığımız firmalardan size uygun olanı seçerek siz de kendinize ve ailenize ek gelir getirebilirsiniz. İşinizi düzenli ve özenli yaptığınız takdirde işleriniz artacaktır. Firmalar tarafından sizin de güvenilir olduğunuz anlaşıldığında işiniz daha da kolay olacaktır.

Evde Hangi Paketleme İşleri Yapılır?

Son zamanların en trend işleri arasında yer alan evde paketleme işi yapan insanların en çok sorduğu sorulardan biri de Evde hangi paketleme işleri yapılır? Sorusudur.  Bu sorunun cevabının birçok çeşidi bulunur. Evde yapılan paketleme işlerini sıralamak istersek şu şekilde sıralayabiliriz.

 •       Sabun Paketleme
 •       İpe Boncuk Dizme İşi
 •       Paketleme İşi
 •       İplik Ayırma İşi
 •       Elbise Düğme Dikme İşi
 •       Nikah Şekeri Süsleme İşi
 •       Ütü Ve Yıkama Yapma İşi
 •       Evde Etiketleme İşi
 •       Evde Gelin Çiçeği Yapma İşi
 •       Evde Hediyelik Paketleme İşi
 •       Evde Tütün Paketleme İşi
 •       Lokantalara Üretim Yapma
 •       Evde Medikal Paketleme İşleri
 •       Evde T-shirt Paketleme İşi
 •       Balon Paketleme İşi
 •       Kına Paketleme İşi
 •       Pet Bardak Paketleme İşi
 •       Evde Mandal Paketleme İşi
 •       Evde Toka Paketleme İşi
 •       Evde Çorap Paketleme İşi
 •       Bağcık Toplama Ve Paketleme İşi
 •       Bebek Telsizi Toplama Ve Paketleme İşi
 •       Süpürge Torbası Paketleme İşi
 •       Dekoratif Taş Paketleme İşi
 •       Baharat Paketleme İşi
 •       Tütsü Paketleme İşi
 •       Duş Başlığı Montajlama Ve Paketleme İşi

Yukarıda verilen örneklerin çok daha fazla çoğaltılabilir. Önemli olan güvenilir bir yerle iş yapmaktır. Bu süreçte kişisel verilerinizi tanımadığınız firmalarla ve bilmediğiniz kişilerle paylaşmayınız. Yeni bir dolandırılmaya mahal vermeyiniz.

Yorum yapın