Rossmann Bayilik

Rossmann, Almanya’da kurulmuş kozmetik, kişisel bakım, cinsel sağlık ve temizlik gibi pek çok ürün üzerine müşterilerine 1972 yılından beri satış hizmeti veren bir firmadır. Alanında önemli bir yere sahip olan Rossmann firması başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde varlığını sürdürmektedir. Bünyesinde barındırdığı pek çok marka ile müşterilerine en yüksek kaliteyi sunan Rossmann, tercih edilirliği ve bilinirlik açısından pek çok konuda sektörün ön sıralarındadır. Rossmann dünyaca ünlü markaların yanında aynı zamanda; Isana, Domol, Babydream gibi alt markalara ev sahipliği yaptığı geniş yelpazeli, ürün çeşitliliği bol köklü bir firmadır.

Her geçen gün artan müşterisine orantılı olarak şube sayısı da artmaktadır. Türkiye’de bulunan şube sayısı 135 iken dünyada 3500’ü aşkın bir haldedir. Gerek müşterilerinin her geçen gün artması gerek marka bilinirliği ve güvenirliği gerekse Rossmann Bayilik Kar Marjı nedeniyle Rossmann bayilik yatırımcılar için ilgi odağı haline gelmiştir.

Rossmann Bayilik Kar Marjı 

Rossmann Bayilik Kar Marjı konusunda net veriler vermemiz pek mümkün değildir. Zira bu durum işletme sahibinin yönetim şeklinden tutun da mağaza konumuna kadar kâr marjını etkilemektedir. Ancak genel manada konuşmamız gerekirse markanın içerdiği kendisine ait yüksek kalite ürünler ve dünyaca ünlü markaları da bünyesinde barındırması nedeniyle her kesimden insanın odak noktasıdır. Firma politikası olarak bayilerinin mağaza konumuna özellikle dikkat etmekteler. Bunun yatırımcıya getirisi ise yüksek kâr marjıdır.

Rossmann Bayilik Şartları

Rossmann bayilik, yatırımcıların rağbet ettiği ve sektöründe en çok araştırılan konudur. Rossmann bayilik şartları yatırımcıların araştırması sonucunda net bilgi elde edemedikleri bir husustur. Rossmann Bayilik Şartları, Rossmann tarafından açıkça sayılmadığı için bu konuda net maddeler saymak elbette ki zor. Ancak günümüzde sektörün iyice büyümüş olması ve müşterilerin beklentileri sayesinde Rossmann bayilik için başvuruda bulunmadan önce şu hususlara dikkat etmekte yarar var. Bahsettiğimiz hususlar şunlardır;

  • Rossmann bayilerinin bulundukları lokasyonlara baktığımızda konuma önem verdikleri aşikardır. Özellikler müşterilerinin kolayca ulaşabilecekleri ve alışveriş için yoğun ve kalabalık cadde mağazalarını ve AVM mağazalarını tercih etmektedirler.
  • Ürün çeşitliliğinin çok olması ve müşteri konforu odaklı olmaları nedeniyle mağaza genişliği 200 metrekare olması gerekmektedir.
  • Her dükkânın bir deposu olmalı
  • Kurumsal kimlik ve mağaza tasarımı için Rossmann Bayilik Bedeli olarak en az 500 bin TL kadar bir sermaye gerekmektedir.
  • En yakın Rossmann mağazasının açmayı düşündüğünüz mağaza konumuna yakın olmaması bir diğer önemli husustur.
  • Gratis ve Watsons gibi pazarda yer alan diğer markaların bulunduğu ve Rossmann markasının bulunmadığı yerler Rossmann Bayilik Başvurusu için güzel konumlardır.
  • Bayilik talep eden yatırımcının kozmetik veya mağazacılık konularında yetkin olabilmesi gerekmektedir.

Rossmann Bayilik Bedeli

Rossmann Bayilik Bedeli olarak net bir bilgi verebilmek maalesef ki mümkün değildir. Ancak sektörün bize gösterdiği şudur ki; yatırımcı 500 bin TL’si mağaza dekorasyon ve kurumsal kimlik giderleri, 300 bin TL’si personel ve dükkân kirası olacak şekilde 800 bin TL ile yola çıkmalıdır.

Rossmann Bayilik Başvurusu

Rossmann Bayilik Başvurusu için firma ile telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçmeniz en sağlıklı bilgiye ulaşmak açısından sizin için en iyisi olacaktır. Rossmann bayilik tarzı bir yapılanmaya henüz sahip değildir. Ancak bunun değişmesi söz konusudur. Bunu öğrenmek için kendileri ile iletişime geçebilir ya da resmî web sitelerinde sıkça sorulan sorular kısmında yer alan bu konudaki soruya karşılık verdikleri cevap ile kesin bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın