Ekomini Bayilik

Ekomini Bayilik, Türkiye ve dünyada farklı isimlerle olmak üzere farklı bölgelerde bulunan mini market modelleri olarak bilinmektedir. Ülke çapında geniş bir kitleye ulaşması beklenen bu market zincirleri, Franchaise modeline uygun olarak hizmetlerini sağlamaktadır. Hem müşteriler için uygun fiyatlı ürün satışı yapılıyor olması hem de yatırımcılar için uygun bir sektör olarak görülmesi sebebi ile tercih edilmektedir. Ekomini şubelerinde yer alan ve müşterilerin erişebildiği bazı ürünler ise;

 • Gıda
 • Şarküteri
 • Alkollü İçecekler
 • Atıştırmalıklar
 • Temizlik Ürünleri
 • Tütün Mamülleri

Şeklinde yer almaktadır. Bu sayede tüketici, günün her saatinde acil ihtiyaçları için Ekomini bayilerini tercih edebilmektedir. Satılan ürünler A+ kalite ve bilindik markalardır.

Ekomini Bayilik Yorumları

Ekomini bayilik yorumları, özellikle de son dönemlerde hem Ekomini bayiliği açmak isteyen yatırımcıların ve küçük esnafın hem de müşterilerin aktif bir şekilde kullandığı alanlar olarak bilinmektedir. Bu alanlarda işyerini Ekomini şubesine kiraya veren mülk sahipleri, gerekli denetlemelerin yapılmakta olduğu bayilikler için olumlu/olumsuz yorumlarını belirtmektedirler. Yatırımcıların ise yorum kısmında, daha önce yaptıkları başvuruların süreci, açıldıktan sonra nasıl bir hizmet aşamasına tabi tutuldukları gibi kuralları belirttikleri bilinmektedir. Son olarak ise müşterilerin de Ekomini bayilerinde yapmış oldukları alışverişler için yaptıkları dönüşler de bu alanda yer alan yorumlar olarak söylenebilmektedir. Ekomini bayilik yorumları, süreci dışarıdan takip etmeyen bir birey için oldukça belirleyici bir yol haritası işlevi görmektedir.

Ekomini Bayilik Şartları

Ekomini bayilik şartları yerine getirilmeden herhangi bir şekilde bayilik açabilmek mümkün değildir. Bu nedenle kişi veya kişilerin, Ekomini bayilik için belirlenmiş olan koşulları yerine getirmesi gerekir. Kabul edilip uygulanması gereken şartları, fiziksel ve resmi şartlar olarak iki ayrı parçada incelenmektedir;

 1. Ekomini Bayisi olarak hizmet verecek olan alanın minimum 30 m2 büyüklüğünde olması gerekir.
 2. Elde edilen söz konusu dükkânın, kullanılabilen bir alan olduğuna dair belge alınması gerekir.
 3. Ekomini başvuru adreslerinden başvuru formu doldurulması gerekmektedir.
 4. Ekomini marka distribütörleri ile karşılıklı olarak kira sözleşmesi yapılmaktadır.
 5. Son olarak da yatırımcının; alkol, tütün ve diğer ürünlerin satışı için gerekli olan lisans ve belgeleri elde etmesi gerekmektedir.

Ekomini Market Bayilik Fiyatı

Ekomini market bayilik fiyatı güncel kur ile doğru orantılı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. 2023 şartları ile belirlenen market açma bedeli, dükkân ve ekstra ödemeler dışında ham olarak 100.000 TL ve 150.000 TL fiyatları arasında değişkenlik göstermektedir. Daha önceden sermaye gerektiren bir sektör gibi görünen Ekomini bayilik için, çeşitli devlet kanalları aracılığı ile kredi çekilerek de kolaylık sağlanabilmektedir. Bayilik açılmadan önce, bayi sahibi adayı için ön bilgilendirmek amaçlı eğitimler verilmektedir. Verilen eğitimler sonrasında mağazanın açılmasının ardından destek dersleri devam etmektedir. Ayrıca aylık olarak ‘’Insert’’ adı verilen ilan bazlı çalışmalar ile birlikte de bayi sahiplerine büyük oranda destek sağlanmaktadır.

Ekomini Bayilik Fiyatı

Ekomini bayilik fiyatı kişinin istekleri ve müşterilerin beklentileri ile doğru orantılı olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle de kişilerin, Ekomini sektöründe kaliteli bir hizmet vermek mi yoksa ilk etapta sermayeyi karşılamak mı konusunda bir seçim yapmaları gerekmektedir. Tüm bu süreçler dahilinde marketin dekorasyon kısımları, rafların kurulumu, Ekomini şubesine dair bütün detayların oluşturulması konusunda şirket sahibi yardımcı olmaktadır. Bunların yanı sıra, kira desteği de yatırımcıya sağlanmaktadır. Satılan ürünlerden alınan pay, komisyon ücreti vb. gibi detaylar ise şirket sahibi ile yapılan anlaşmalar sonrasında kesin çizgilerle belirlenmektedir.

Yorum yapın