Flo Ayakkabı Bayilik

Flo Ayakkabı Bayilik Başvurusu ve Şartları

Flo Ayakkabı sektörü dendiğinde her insanın aklına gelen ilk firmadır. Türkiye’nin ayakkabı sektöründe ilk mağaza zinciri olmasının bunu üzerinde yadsınamaz büyüklükte bir etkisi vardır. Türkiye’nin önde gelen ayakkabı perakende markası Flo, yılda 20 milyondan fazla toptan perakende satışı ile sektörün gözbebeği durumundadır. Müşterilerine sunduğu kaliteli ve güvenli alışveriş sayesinde şirket büyüklüğü her geçen yıl genişlemektedir. Bunun yanında firmanın kendi adını taşıyan Kinetix, Polaris gibi alt markalar ile alanını sürekli genişletmesi çeşitlilik açısından müşterilerini memnun etmektedir. Bu nedenden kaynaklıdır ki girişimcilerin ilgisini oldukça çekmektedir. Firmanın doğduğu yer Gaziantep’te ufak bir atölyedir. Daha sonrasında seri üretime geçmiş ve günümüzdeki halini almıştır. Şirketin büyümek adına yaptığı ilk hamlelerden birisi 1970 yılında İstanbul’a şube açmak olmuştur. Bu hamle ile büyüme hızı bir hayli yükselmiştir ve hala da büyümeye devam etmektedir.  İsmini şirketin kurucu Ahmet Ziylan’dan alan Ziylan Ayakkabı günümüzde başta Yunanistan olmak üzere pek çok Avrupa ülkesine ihracat yapmaktadır. Hali hazırda resmi web sitelerine baktığımızda görebileceğimiz gibi 21 ülkede 14357 çalışana 687 mağazaya ev sahipliği yapmaktadır.

Flo Ayakkabı Bayilik

Flo Mağazacılık misyonunu şu şekilde tanımlıyor: günün modasına yön veren, kaliteli, sağlığa uygun ürünlerini sahip olduğu gelişmiş satış ağıyla uygun fiyatlı olarak müşterilerine ulaştırmak. Misyonu doğrultusunda hedefinde emin adımlarla yürüyen bu firma için Flo Ayakkabı bayilik araştırması pek çok yatırımcı tarafından yapılıyor. Flo Ayakkabı bayilik, gerek firmanın bilinirliği gerekse sektördeki önemli yeri nedeniyle yatırımcıların ilgisini üzerine çekmektedir. Yatırımcılarına kazandırdığı yüksek kar marjı ile yatırımcıları ilk durak noktası ve girişimci araştırmacıların araştırdığı konu olmuştur.

Flo Ayakkabı Bayilik Şartları

Flo Ayakkabı bayilik şartları yatırımcılar için özellikle cevap bekleyen bir konudur. Yukarıda değindiğimiz Flo Ayakkabı misyonunda görebileceğimiz gibi firmanın öncelikleri yüksek müşteri memnuniyetidir. Yüksek kaliteli ürünlerini müşterilerine rahat ve ferah mağazalarından güler yüzlü personeliyle müşterilerine sunmak Flo firmasının yegâne amacıdır.

Bunu dışında maddi anlamda beklentilerini de ifade etmek istiyoruz. Flo Ayakkabı bayilik şartları olarak şunları sayabiliriz ki;

  • Flo, mağazalarında özellikle mekânın genişliği ve ferahlığına önem vermektedir. Müşterilerinin rahatça ve kolaylıkla alışveriş yapacağı metrekarede mağazaları tercih etmektedir.
  • Dekorasyon olarak her kurumsal şirketin sahip olduğu belirli planları vardır ve bunu bedeli franhcise’a aittir.
  • Reklam giderlerinin tamamı genel merkezce belirlenir ve yürütülür. Bayiler bu konuda bir sorumluluğa sahip değildir.
  • Mağazanın açılacağı lokasyonun iyi seçilmesi firmanın önem verdiği bir diğer konudur.

Flo Bayilik bedeli mağaza metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Bunun için sabit bir fiyatlandırma sisteminden ziyade metrekareye 350 dolar + KDV olacak şekilde bir düzenleme getirmiştir. Ancak Flo Bayilik bedeli için bir veri vermemiz gerekirse 2023 yılı için ortalama 1.000.000 TL ile 2.000.000 TL aralığında bir maliyetle karşılamanız söz konusu olabilir.

Flo Bayilik Başvurusu

  • Flo markası esasen bayilik sistemiyle çalışan bir yapılanmaya sahip değildir. Gerek yurtdışında gerekse Türkiye’de yer alan tüm mağazaları kendisi tarafından yönetilmekte ve genel merkeze bağlıdır. Flo Bayilik Başvurusu için resmi sayfalarından bu konuya ilgi gösteren veya düşünenler için doldurabilecek bir form/evrak bulunmamaktadır. Daha net ve doğru bilgi için sayfalarındaki iletişim bilgileriyle iletişime geçebilir aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.
  • Flo markasının Flo Bayilik Başvurusu sorusunun cevabının değişmesi durumunu göz önüne alarak sık sık resmî web sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Kendilerine ulaşabileceğiniz iletişim kanalları da aynı resmi sitede mevcut.

Yorum yapın