En İyi Türk ve Yabancı Kozmetik Markaları 

Kozmetik sektörü ülkemizde ve dünyada en çok kar elde edebilen sektörler arasında yer alıyor. Geçmişten bu yana kozmetik sektörü özellikle ekonomik kriz gibi durumlardan etkilenmeyen tek sektör olarak bilinir. Bu sebepten dolayı pek çok kişi ticarete atılmak ya da yeni bir iş kurmak istediğinde kozmetik sektöründe şansını denemeyi tercih ediyor. Yeni iş fikirleri konusunda özellikle kozmetik sektörü her zaman şansı daha açık olan ve satış imkanı daha fazla olan bir sektördür.

Son birkaç yıl içerisinde globalleşen dünya düzeni ile birlikte özellikle dijital sektörün ilerlemesi ile bu durum kozmetik sektörüne de yansımış dijital platform üzerinde kozmetik sektörü satışlarını ciddi oranda artırmıştır. Bu sebepten dolayı kozmetik alanında yatırım yapmak ve kendi markasını oluşturmak isteyen kişilerbu alana yönelmiştir.

Kozmetik sektöründe hem ülkemizde hem dünyada ciddi satışları eden ve ismini duyurmuş belli başlı markalar mevcuttur.

Loreal

Loreal kozmetik markaları arasında yer alan dünyada ve ülkemizde en çok satılan ve ilgi gören markaların başında yer alıyor. Kozmetik markası olarak ürün çeşitliliği de fazla olduğu için pek çok kişinin zevkine ve ihtiyacına hitap eden üretim sağlayan bir markadır. Sebepten dolayı gerek mağazalarda gerek dijital satış platformlarında sıklıkla satılan ürünleri sunuyor. 1909 yılından bu yana üretimine devam eden loreal markası günümüzde dünyada en çok satan ve en kaliteli olduğu bilinen markalardan biridir. Garnier, Lancome, Maybelline New York gibi markaların her biri loreal markasına bağlıdır..

Ultra Beauty

Ultra Beauty kozmetik markası Amerika’ya bağlı olan ve pek çok zincirden oluşan en önemli ve en çok satış yapan firmalar arasında yer alıyor. Farklı kozmetik ürün çeşitlilikleri ile birlikte pek çok müşterinin ihtiyacına hitap eden ve kozmetik sektöründe önce olan markalardan biridir.

Coty

Coty, son yıllarda daha fazla ön plana çıkan ve pek çok güzellik markalarına satın alarak bünyesinde barındıran büyük bir firma haline dönüşmüştür. Parfüm saç bakım ürünleri ve renkli kozmetik konusunda ülkemizde ve dünyada en çok satış yapan ve ön plana çıkan markalar haline geldi. Adidas, David Beckham, Katy Perry, Max factor ve rimmel gibi pek çok ünlü markayı bünyesinde barındıran bu firmanın en özel kozmetik ürünleri ile ön plana çıkıyor.

Nivea

Özellikle cilt bakım konusunda önemli ve dikkat çeken ürünleri ön plana çıkan Nivea dünyada ve ülkemizde en çok satışa sunulan kozmetik markaları arasında yer alıyor. Almanya Hamburg merkezde olan şirket 1882 yılından bu yana faaliyetlerine aktif şekilde devam ediyor.

Dove

1872 yılında Japonya merkezli olarak kullanan Doğu markası dünyaca ünlü bir marka haline gelen ve bakım ürünlerinde ön plana çıkan firma olmuştur. Cilt bakımı saç bakımı makyaj ürünleri gibi birbirinden farklı Pek çok bakım ve kozmetik malzemeleri ile üretimde her zaman kaliteli içeriği ile ilgi çeker. Seçeneklerinin fazlalığından dolayı da Doğu sıklıkla tercih edilen bir marka olmuştur.

Garnier

Pek Çok bakım ürünü ve kozmetik malzemelerinde ön plana çıkan Garnier yıllardır pek çok kişinin vazgeçilmez markası arasında yer alıyor. 1904 yılında kurulan marka ilk olarak bitkisel saç boyaları ile ön plana çıkmış Daha sonra ürün yelpazesini genişleterek bir dünya markası haline gelmiştir. Özellikle saç bakım ürünleri konusunda Ortadoğu’da en çok satılan ve dikkat çeken kozmetik markalarının başında yer alıyor.

Lancome

Loreal’in yan kuruluşlarından biri olan Lancome markasında parfüm ve makyaj sektörü en çok dikkat çeken ürün yelpazeleri arasında yer alıyor. 1935 yılında ortaklığı ile birlikte Fransa’da kurulan bu marka daha sonraki süreçlerde hızlı bir ilerleyiş göstererek en kaliteli kozmetik markaları arasında yerini almıştır.

Mac

Özellikle makyaj malzemelerinde ön plana çıkan bu marka dünyada ve ülkemizde sıklıkla tercih edilen ve makyaj malzemesi olarak pek çok kişinin almayı tercih ettim en önemli firmalar arasında yer alıyor. Bakım ürünleri ile birlikte kozmetik markası olarak ön plana çıkan Mac özellikle kozmetik malzemelerinde dünyada en çok satışı yapan markalardan biridir. Kalp platform üzerinde de sıklıkla rastlayacağınız Mac markası sunduğu farklı geniş kapsamlı ürün yelpazesi ile pek çok kişinin tercihi olmuştur.

Neva Kozmetik

Yerli kozmetik markaları arasında yer alan neva Kozmetik kaliteli üretimi ve ürettiği Kozmetik malzemeleri ile dikkat çekiyor. 1991 yılında kalite ve müşteri odaklı bir sloganla kurulan neva Kozmetik günümüze kadar büyük bir başarıyla ulaşmıştır. %100 Türk markası olması ile birlikte Türkiye pazarında önemli bir yer kaplıyor. Dünyada 5 kıtaya satışı olan neva Kozmetik kaliteli ürünleri ile hem ülkemizde hem dünyada sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca ülkemizde ilk yerli saç boyasını üreten bir marka olduğu için ilk olarak bu şekilde ön plana çıkmış Daha sonrasında ürün yelpazesi olarak ciddi bir ilerleme kaydetmiştir.

Yorum yapın