İnstagram Üzerinden Satış Yapmak

Instagram’da Satış Ürün Fikirleri

Instagram üzerinden satış yapmak birçok kişinin hedefi ve bir çoğunun da hayalidir. Özellikle kendi ürettikleri ürünleri satmak kişilere daha cazip geldiğinden dolayı bu kapsamda seçimleri yapmakta oldukça önemli. Para kazanmak için sıklıkla  kullanılan  platformlardan biri olması sebebiyle Instagram son günlerde girişimcilerin ve yatırımcıların gözdesi olmuş durumda. E ticaret zekasının yüksek olduğunu düşünen kişiler için kısa bir rehber ve bu alanda ilerlemekte oldukça mümkün. Bu anlamda sadece yurt içinde değil yurt dışına da satış yapmayı düşünüp geniş çapta ürünlerin üretilmesi gerekiyor.

Ayrıca bu ürünler yalnızca ürettiğiniz ürünler değil başkalarının üretmiş olduğu sizinle pazarlamasını yapabileceğiniz ürünler olabilir. Sektöre hızlı bir şekilde giriş yapmak ve alanında en iyisi olabilmek için farklı tasarımları açık olmalı ve gelişimin öncüsü olmalısınız. Bunun yanı sıra eğer bir girişim başlayacaksanız yanınıza alacağınız ekip arkadaşlarınızın da sizin gibi ticari zekasının olması ve tasarımsal düşünmesi gerekiyor.

Üretilebilecek ürünler arasında birçok farklı model ve tasarım bulunuyor. Dolayısıyla seçim yapmak ve bunlar arasından pazarlamayı sağlamak oldukça mümkün. Kendinize ayıracağınız kar marjı ve gelir gider dengesinin oluşturulabilmesi için de bir muhasebeci ile çalışmanız şimdiden önerimizdir. Satış yapacağınız ürünler herkese hitap etmelidir. Dolayısıyla eğer Instagram üzerinden satış yapmak istiyorsanız geniş çaplı bir düşünme biçimine sahip olmalısınız. Bu ürünler Instagram’dan satış yaptığınızda gelirinin yüksek olacağı ürünler de olmalı. Düşündüğünün aksine sosyal medya ortamları kullanılarak satış yapma konusunda belli başlı zorluklarda mevcuttur. Fakat yine de herhangi bir kayıp yaşanmayacağı bir alan olmasından dolayı tercih edilebilecek bir satış ortamıdır.

Cep Telefonu Kılıfları

Instagram’da gezinirken birçok kez cep telefonu kılıflarını görmüşsünüzdür. Özellikle herkese hitap eden tasarımlar ve kişiselleştirilebilir modeller bulunması sebebiyle cep telefonu kılıfları en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Bu kapsamda yine farklı ürünleri bir araya getirebilir ve yüksek kar marjı ile satışlarımıza başlayabilirsiniz. Özellikle ürettiğiniz ürünlerin hitap edeceği kitleyi de düşünmeli ve  buna göre tasarımda farklılık yolunu benimseyerek çalışmalarınıza devam etmelisiniz. çünkü eğer bir farklılık yoksa ve özellikle kişiselleştirme gibi imkanlarınız bulunmuyorsa cep telefonu kılıf üretim yapan firmalar arasında da geri planda kalacak bir firmaya sahip olmuş olursunuz. Özellikle seçmiş olduğunuz kalıpların dayanıklılığı ,renk skalası ya da üstüne işleyeceğimiz modellerin farklı tarzlara hitap ediyor olması gerekir.

Tişört tasarımları

Hemen hemen herkesin giymeyi sevdiği ürünler arasında tişörtler yer alır. Fakat burada önemli nokta Instagram’da satış yapmak için bu tişörtlerin kişiye özel olmasıdır. genellikle kişiselleştirilebilir ürünler Instagram ya da diğer sosyal ortamlarda daha fazla ilgi görür . Dolayısıyla ürün çeşitliliğimizi artırmak ve farklı kesimlere hitap edebilmek amacıyla tasarımlarınızda da çeşitliliğe gitmeniz gerekir. Aynı zamanda bu tişörtlerin kalitesi de yüksek olmalıdır.

Yeni başlayacak bir butik sayfası açacaksanız iyi bir reklam seçmeli ve bu reklamı çoğu yerde yapmalısınız. Instagram üzerinden reklam vermek oldukça basit olduğundan dolayı kendinize özel bir tasarım yaparak tişörtlerinizle ön plana çıkaracak şekilde bir reklam verebilirsiniz. Bunun yanı sıra sizin daha fazla satış yapmanızı sağlayacak olan diğer bir husus ise tişörtlerin üzerine işlenebilecek modelleri farklıdır. Bu şekilde farklı tasarımlar yaparak popüler bir sayfa haline gelebilirsiniz.

Takı ve Aksesuar Paylaşmak

Instagram kadınların ya da erkeklerin çoğunlukla kullandığı popüler sosyal medya ortamlarından biridir. Özellikle şık ve uygun fiyatlı takı ve aksesuar ürünlerinin satıldığı bir butik sayfası açmak isterseniz Instagram’da yer bulmanız daha kolay.  Çünkü Instagram özellikle butik sayfaları için geniş bir müşteri skalası sunuyor. Yalnızca Türkiye ile sınırlı kalmayıp yurt dışına da kargolama imkanları bularak kendinizi geliştirebilir ve işletmenizi daha ileri götürebilirsiniz. Bununla birlikte sayfanızda yapacağınız paylaşımları daha önceden belirlemeli ve bunları bir düzen içerisinde müşteriye sunmalısınız. Özellikle süsleyerek paylaşımlar yapmanız takılar aksesuarlar konusunda nasıl fotoğraf çekildiğini öğrenmeniz oldukça popüler hale gelmenizi sağlayacaktır. Özel günlerde indirimler yapmak ve kişiye özel tasarımlar yapmak Instagram’da pazar arayışında bulunanlar için oldukça önemli ve gerekli unsurlar arasında yer alıyor.

Makyaj Malzemeleri

Genellikle erkeklere göre kadınların üstünlükle olduğu makyaj malzemeleri ve kozmetik sektörü Instagram’da en iyi satış fikirleri arasında yer alıyor. Özellikle yaptığınız satışları fenomen sayfalara yönelik olarak gerçekleştirdiğinizde kitlelerinin yüksek olmasından dolayı daha fazla imkanımız olur. Birkaç kişiyle başlayan bu makyaj malzemeleri yolculuğu daha sonra yüzlerce hatta binlerce insana ulaşacaktır. Dolayısıyla başlangıçta hedeflerimizi yüksek tutmamız ve ilerlemeyi hedeflemekteyiz oldukça önemli konular arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda kozmetik sektöründe gerçekleşen birçok değişiklik sebebiyle sizler de bu alana giriş yapmak ve Instagram’da yerinizi bulabilmek için şimdiden Instagram’da satılabilecek fikirler konusunda kendinizi geliştirmeye başlamalısınız.

İkinci el kitap

Herkes kitap okumayı çok fazla sevebilir. Özellikle Instagram’da kitap satmak konusunda çoğu kişinin tereddütleri bulunur.  Fakat bu konuda da kitapseverlerin isteyeceği tarzda ve kitapları kendimiz alarak süre kar marjına ekleyip satış yapabilirsiniz. Özellikle sıfır kitap satan alanlardan tercih etmek yerine ikinci el kitap alan kişilerin sayısı oldukça yüksek . Bununla birlikte yapacağınız kitap alımlarında toplu bir şekilde kırtasiyelerden yaptığınıza uygun fiyata alım yapmanız oldukça mümkün hale geliyor. Bu ürünleri satarak kendinizi geliştirmeniz ve alanınızda en iyisi olmanızda mümkün. Ayrıca Instagram’da satış yapmak açısından kendinizi geliştirme imkanımızla bulunduğundan dolayı bu kapsamda tamamıyla girişim odaklı çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu maddelerin yanı sıra Instagram’da satışı yapılabilecek birçok ürün mevcut. Bu ürünler arasından tercihlerinizde sizlerin yapmanız ve özellikle farklı kitlelere hitap edecek şekilde seçimlerimizi tamamlamanız mühim konuları arasında yer alıyor. Sonsuz kitleden birini tercih edip kendinize en uygun olanını ve gördüğümüz kadarıyla Instagram’da satış yapılabilecek ürün listesi çıkarmalısınız. Daha sonrasında kolaylıkla satış yapmak ve para kazanmak mümkün hale gelecektir.

Yorum yapın