Kahve Dünyası Bayilik

Kahve Dünyası bayilik, 2004 yılında Eminönü’nde başladığı yolculuğunu bugün uluslararası düzeyde tanınan bir marka olarak devam ettirmektedir. Sadece 18 yılda, Türkiye’nin lider kahve zinciri markası olmayı başarmıştır. Ulusal çapta 34 şehirde ve uluslararası düzeyde 4 ülkede faaliyet gösteren Kahve Dünyası, Piccadilly Circus’taki ilk küresel deneyiminden sonra başarıyı şube sayılarını artırarak göstermektedir.

 • Ekonomik açıdan gerekli sermayeye sahip kişiler bayilik açabilmektedirler.
 • Kahve Dünyası büyük bir marka olduğu için özel eğitimlere katılmak gerekmektedir. Kahve Dünyası’nın vizyonu ve misyonu hakkındaki eğitimleri almak da gerekmektedir.
 • Sektör hakkında bilgi sahibi olmak, insan ve finans yönetimini iyi yapabilmek bu şartlar içinde yer almaktadır.
 • Kahve Dünyası bayiliği almak isteyenlerin işletmelerini daha iyi yerlere taşıyabilmek için girişken ve sorun çözmeye odaklı olmaları gerekmektedir. Girişken ve problem çözümüne odaklı kişilerin güler yüzlü olmaları da bu konuda aranan şartlar arasındadır.
 • Kahve Dünyası gibi bir markayı tercih etmek marka bilincini benimsemek anlamına gelmektedir. Bu yüzden marka bilincini benimseyebilmek bayilik alma durumu için büyük önem arz etmektedir.
 • Franchise yatırım bedeli, bayilik sahipleri tarafından karşılanmaktadır.
 • Bayilik sözleşmelerinde marka kalitesinin sürdürülebilirliği ve kazancın önemli olduğu vurgulanmaktadır. Bayilerden de aynı tutumu beklenmektedir.
 • Bayilik sürecine dahil olacak kişiler, markanın eğitim programlarına katılmak zorundadır.
 • Eğitim sürecini başarıyla tamamlayanlar, bayilik anlaşma sürecine girebilmektedir.
 • Kahve Dünyası, bayilik için standart dükkan boyutları sunmaktadır. Ancak daha geniş mekan sunan başvuru sahiplerinin avantajı da oldukça yüksektir.

Kahve Dünyası Bayilik Ücreti 

Geçtiğimiz yıl Kahve Dünyası’nın franchise bedeli, 200 ila 300 bin TL arasında belirlenmiştir. Fakat Kayve Dünyası bayilik ücreti başvurularında dükkânın metrekaresine, bayilik bedeline, bulunduğu semte veya ile göre değişiklik gösterebilir. Başvuru sahipleri, doğru ve kesin bilgilere ulaşabilmek için firma yetkilileri ile görüşmelidir. Ayrıca, bayilik kriterlerini karşılayan girişimcilerin finansal yeterliliklerini de sağlamaları da gerekmektedir.

Kahve Dünyası Franchise 

Kahve Dünyası Franchise bayi sayısı 450’nin üzerindedir ve küresel bir marka olarak faaliyetlerine 450’den fazla lokasyonda devam etmektedir. Yurtdışında açılan pazarlar ise İngiltere, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Romanya’dır. Kahve Dünyası bu denli büyük bir marka olduğu için bayilik almak da kolay ve hızlı şekilde gerçekleşememektedir.

Kahve Dünyası bayiliği almak için, yalnızca telefon üzerinden görüşme yapılması gerekmektedir. Kahve Dünyası’nın kalite prensipleri sebebiyle bayilik başvurusu, kendi bünyesinde yapılan incelemeler sonucunda olumlu sonuçlanan bir süreç değildir. Başvurularda öne çıkmak için kişinin gerekli kriterleri karşılaması önemlidir. Kahve Dünyası, bayilik vermeye 8 yıl önce başlamış olmasına rağmen, başvuruları dikkatlice değerlendirip seçici davranmaktadır. İnternet üzerinden bayilik başvurusu kabul etmeyen firma, telefon görüşmelerinde de ön başvuru sürecini değerlendirmekte ve yeterli donanıma sahip olan başvuru sahiplerini seçmektedir.

Kahve Dünyası Franchise Bedeli 

Kahve Dünyası bayilik bedeli iki yüz bin TL ile üç yüz bin TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bedel aynı zamanda değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra ödenen ücret sadece isim ve işletme hakkıyla sınırlı kalmamaktadır. Kahve Dünyası, verdiği eğitimler ile işletmenizi markanın kendi standartlarına uygun hale getirmeniz için çalışmaktadır. Kahve Dünyası bayiliği almak kolay değildir fakat gösterdiğiniz çabaya değecek detaylı ve profesyonel bir eğitim paketleri vardır. Bu eğitim paketi aşağıdaki hizmetleri içermektedir:

 • İşletme ve Organizasyon Kabiliyetinin Geliştirilmesi: Başvuru sahibinin işletme ve organizasyon becerilerini geliştirmek için çeşitli eğitimler sunulmaktadır. İşletme yönetimi, mali yönetim, satış ve pazarlama gibi konularda eğitimlerle bayi sahibinin işletmesini etkili bir şekilde yönetebilmesi desteklenmektedir.
 • Kurumsal Yaklaşım ve Davranışsal Eğitim: Bayi sahibinin müşterilere ve personeline karşı kurumsal bir yaklaşım edinmesini sağlamak için davranışsal eğitim programları sunulmaktadır. Müşteri ilişkileri yönetimi, marka değeri ve kurumsal kimlik gibi konulara odaklanan eğitimlerle bayi sahibi, profesyonel bir işletme anlayışı geliştirilebilmektedir.
 • Mesleki Gelişim Eğitimi: Kahve Dünyası bayiliği alan bayi sahiplerine, kahve ve kafe endüstrisi ile ilgili mesleki gelişim eğitimleri de sunulmaktadır. Kahve çekirdeklerinin doğru kullanımı, kahve demleme teknikleri, lezzet profilleri ve kafe işletmeciliği gibi konulara odaklanan eğitimlerle bayi sahibi, uzmanlığını artırabilmektedir.

Yorum yapın