Islak Hamburger Bayilik

Islak hamburger bayilik, gıda sektörüne girmek isteyen girişimciler için oldukça merak edilen bir konu haline gelmiştir.

Islak hamburgerin özellikle son zamanlarda gençler tarafından sıkça tüketilmeye başlandığını ve toplumun her kesimince beğenilen lezzet haline gelmeye başladığını söyleyebiliriz. Klasik hamburgerin özel bir sosla bulanıp pişirilmesiyle ıslak halini alan bu lezzet pek çok insan tarafından çokça tercih ediliyor. Sektöre çok hızlı bir şekilde giriş yapan ve bir hayli tutulan bu lezzet artık piyasada epey talep edilmekte ve hitap ettiği kitleyi genişletmektedir. Bu nedenle yatırımcılar tarafından araştırmaya değer bir konu haline gelmiştir.

Islak Hamburger Bayilik Şartları

Yatırımcı araştırmacıların özellikle sıkıntı yaşadığı Islak Hamburger bayilik şartları konusu bu yazımız ile netlik kazanacaktır. Islak Hamburger Bayilik sistemi henüz ülkemizde tam oturabilmiş değil çünkü ülkemizde ıslak hamburger yiyecek tercihi olarak çok yeni. Ancak menülerinde bu lezzet yer alan mekanlara baktığımızda bazı şartları ortaya koyabiliriz. Islak Hamburger, AVM’lerde karşımıza stant olarak çıkabileceği gibi özellikle iş yerlerinin ve ofislerin yoğunlukta bulunduğu yerlerde minik bir “sosisçi” olarak da çıkabilir. Ancak bu lezzeti tümüyle dar kalıplar arasına koymak da mantıklı olmayacaktır. Çünkü henüz gelişmekte olan bu lezzet gelecekte büyük fast- food firmalarının da menülerinde yer vereceği bir ürün halini alacaktır.

Maliyeti çok düşük olan ıslak hamburgerin konsept olarak uygulanabileceği pek çok seçenek var. Bu yüzden Islak Hamburger bayilik şartları çok fazla kısıtlanamaz. Yukarıda belirttiğimiz gibi yol kenarı okula ve öğrencilere yakın bir noktada küçük bir dükkânda satış yapılabileceği gibi aynı zamanda kendinize belirleyeceğiniz ilkeler ve planlar ile bunu bir fast-food zinciri haline de getirebilirsiniz.

Bu lezzetin diğer pek çok lezzetten en büyük farkı ve avantajı ise henüz yeni doğmuş olmasıdır. Islak Hamburger özelinde “tekelleşmiş” bir firmanın olmaması yatırımcılar için herhangi bir kısıt ve rakip oluşturmamaktadır. Firmayı kendi planları çerçevesinde belirleyebilir ve sektöre hemen uyum sağlayabilirler.

Islak Hamburger Bayilik Ücreti

Bir diğer avantajı ise yatırımcının hayal gücüne kalmasından kaynaklı Islak Hamburger bayilik maliyeti gibi bir engelin bulunmamasıdır. Yatırımcı kendi bütçesini kendisi belirler. Bu konuda markalaşmış bir başka firmanın olmamasından dolayı yatırımcıların özellikle üzerine düşeceği bir alan olabilir. Bu konuda isim yapmış bir firma hemen duyulacaktır.

Ancak bu konuda yol gösterici olmak adına ortalama bir maliyet vermemiz gerekirse başlangıç için 250 bin lira civarı bir yatırım gerekmektedir. Yatırım dışında gerekli olan şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hamburgeri hazırlayacağınız bir tezgâh. (Tezgâhın en az bir metre olması tavsiye edilmektedir.)
  • Dükkanınıza gelecek olan müşterilerin yemeklerini yiyebilecekleri en az 10-15 kişilik masa sandalye takımı
  • Dükkân içi çatal, bıçak, temizlik ürünleri ihtiyaçları
  • Elektronik cihazlar. Televizyon, ses sistemi gibi…
  • Bayinizi sadelikten ve bayağılıktan kurtaracak birkaç mimari tadilatlar
  • Resmi açılış masaralarınız (çalışma ruhsatı, vergi dairesi harcı gibi)
  • Kira ödemeniz
  • Reklam amaçlı açılış organizasyonu

Bu tarz giderleri göz önünde bulundurarak ortalama bir Islak Hamburger bayilik maliyeti çıkarabilirsiniz.

Bir bayinin iş yapabilmesi için öncelikli hedefi lokasyonu olmalıdır. Açacağınız işletmenin konumuna hassasiyetle yaklaşmanız hayati derecede önemli çünkü bulunduğunuz konum neticesinde satışlar yapacaksınız ve kazanç elde edeceksiniz. Bayinize müşteri çektikten sonra müşterilerinize gösterdiğiniz güler yüz ve samimiyet işlerinizin büyümesinde önemli yere sahip olacak. Aynı zamanda sağlıklı ve lezzeti yiyeceklerinizin olması müşteri kaybının önüne geçecek bunun yanında size yeni müşteriler de kazandıracaktır. Bu kombinasyonun bir arada bulunması ile bayinizin gelişme ve kâr marjının artma hızı gittikçe büyüyecektir.

Yorum yapın