Koçtaş Fix Bayilik Şartları Nedir ?

1950 yılından beri büyük mağazalarla hizmet veren Koçtaş fix bayilik, inşaatlar için yapı malzemeleri satışı yapmaktadır. Türkiye’nin de en büyük şirketlerinden biri olan Koçtaş küçük mağazalarıyla da dikkat çekmeye başladı. Bayilikleri ile artmaya devam eden Koçtaş mağazaları, ihtiyaç dahilinde küçük mahallelere de açılmaya başlandı. Avrupa’da ve Türkiye’de birçok bağlı olduğu inşaat sektörü ile çalışmalarına devam eden Koçtaş fix , ilk olarak İzmir’de kuruldu.

Şimdilerde bayilik vermeye başlayan firma ülkenin en büyük bayiliklerini ve şirketini elinde tutmaya devam ediyor. Peki bayilik açmak için ne gerekiyor? Nasıl bayilik açılır ve gerekli şartlar nelerdir? Soruları sıklıkla sorulmaktadır. Özellikle bayilik açmak isteyen ve girişimcilik yapmak isteyen kişiler için bu soruları cevaplamak önemlidir. Bu sorular cevaplanarak bayilik başvurusunda bulunmak da kolaydır. Böylelikle Koçtaş franchise olarak alınabilmektedir.

Koçtaş Fix Bayilik Veriyor Mu?

Dönem dönem Koçtaş’ın fix bayiliklerinden verdiği belirtilmektedir. Günümüzde ihtiyaca yönelik hizmet eden Koçtaş, 10 ülkede binden fazla mağaza açmaktadır. Bu mağazaların küçük bayilikleri ise isteyen ve şartları taşıyan kişilere verilmektedir. Peki Koçtaş bayilik veriyor mu?

Evet, Koçtaş bayilik veriyor. Tutacağınız depo ile bayilik için başvuru yapabilir, yaptığınız sermaye ile de malzemeler için Koçtaş’tan talepte bulunabilirsiniz.  Elbette tüm bunları yapmadan önce kar marjını hesaplamanı gerekmektedir. Bunları göz önünde bulundurduktan sonra herhangi bir sorun yaşamadan bayilik açabilirsiniz. Koçtaş bayilik sistemleri, öncelikli olarak yapılacak olan atama işlemleri ile yapılmaktadır. Bu atama işlemleri sonrasında belirlenen lokasyonlarda kurulan mağazalar, yüksek kazançla satış yaparak bayiliği açan kişilere yardımcı olmaktadır.

Koçtaş Fix Bayilik Şartları

Koçtaş bayilik şartları, mağaza açmak isteyen herkesin bilmesi gerekenlerdendir. Öncelikle başvuru yapabilmeniz için belirli kuralları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar:

  • Minimum 250 ve maksimim 500 metrekare bir alan bulmalısınız.
  • Ana cadde önünde bir alan olmalıdır.
  • Müşteriler ve sevkiyatlar için uygun park yerleri olmalıdır.
  • Kamu ve kuruluşlar tarafından herhangi bir sorun çıkmıyor olması gerekmektedir.
  • Tavan yüksekliği en az 2.70 olmalıdır.

Eğer bu şartları yerine getiriyorsanız iletişime geçebilirsiniz. Özellikle bu şartların yerine getirilmesinin yanı sıra açmayı düşündüğünüz dükkanın ana caddede ve görülebilir bir alanda olması gereklilikler arasında yer almaktadır.

Koçtaş Bayiliği Nasıl Alınır?

Bulunduğunuz şehirde bir Koçtaş bayiliği açabilmeniz için gerekli şartların tamamlanıyor olması gerekmektedir. Ayrıca, Koçtaş’ın bayilik açacağı yerlerde ihtiyacın olması gibi genel şartların da karşılanıyor olması oldukça önemlidir. Koçtaş fix bayilik almak istiyorum diyerek başvuru yapabilir ve daha sonrasında da mağaza açabilirsiniz.

Koçtaş mağazasına sahip olmak için AVM içinde ya da güzel bir lokasyonda bayilik almanız gerekmektedir. Bu şekilde açmak istediğiniz bayilik için ilk şart gereklilikleri yerine getirmek, daha sonrasında da bayilik için başvuru yapmak sonrasında alınabilir. Firma, genel olarak kar marjı yüksek olduğu nedeniyle tercih edilmektedir. Buna göre Koçtaş nasıl alınır sorusuna da cevap olarak, şartların karşılanması ve uygun lokasyona bayilik açılabilmektedir.

Koçtaş Franchise Bedeli Ne Kadar?

İlk olarak 5 bin ürünle satışa başlayabilirsiniz. Koçtaş franchise bedeli olarak belirli bir değer verilmemektedir. Çünkü firmanın öncelikli olarak önemsediği noktalardan bir tanesi önemli merkezlerde yer alan uygun lokasyondur. Koçtaş fix bayilik maliyeti, tam olarak belirtilmemekle birlikte mağazanın bu işlemleri atama yoluyla gerçekleştirdiği de bilinerek işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Bu mağazalara sahip olmak istiyorsanız öncelikli olarak gerekli şartları gerçekleştirmeli ve daha sonrasında ad başvuruda bulunarak işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

Yorum yapın