Mado Bayilik Şartları ve Ücreti

Mado, dünya üzerinde birçok ülkede birçok bayiliğe sahip olan bir dondurma aynı zamanda bir pasta markasıdır. Mado şu anda ülkemizde 300den fazla bayiliğe sahip. Ancak hala birçok şehirde bayilikler açılmaya devam ediyor. Mado uzun süredir aktif bir şekilde çalışan bir marka olduğundan dolayı dünya üzerinde de yaygınlığı artıyor. Bu sebeple hem ülkemizde hem de diğer birçok ülkede yeni bayilikler açıyor.

Eğer siz de bir Mado bayisinde çalışmak ya da bir bayiye sahip olmak istiyorsanız Mado sizler için bu fırsatı da sunuyor. Ancak bir Mado bayisi açmak için belirli şartlar gerekiyor ve bu şartları tamamladıktan sonra belirli bir ücret ödeyip bir Mado bayisi açabiliyorsunuz. Son olarak Mado bayinizde çalışması için birkaç görevlinin ardından işe başlayabiliyorsunuz.

Mado Franchise

Franchise ya da Franchising olarak bilinen kavramın aslında Türkçesi ‘’imtiyaz’’ olarak geçmektedir. Bir markanın imtiyaz sahibi olan kişinin kendi markasını belirli şartlar ve belirli bir miktar para karşılığında bağımsız alıcılara kullandırması olarak açıklanabilir. Bu iş ilişkisi yani franchising Mado bayileri için de geçerlidir.

Mado bayiliği açmak istiyorsanız marka sahibi ya da marka yöneticileri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Belirli bir ücrete tabi tutularak markanın adını kullanarak bir bayilik açabilirsiniz. Yani bir ücret karşılığında bir Mado bayisi açabilirsiniz. Elbette ki yalnızca bir ücret karşılığında marka ismi kullanıma uygun olmayacaktır. Ücretin yanı sıra bir bayilik açmak için belirli şartlar da onaylanmalıdır.

Mado Bayilik Şartları

Mado bayiliği açmaya karar verdiyseniz ve ücret konusunda anlaşmaya vardıysanız şartlar ve aranan özellikler kısmında da onay almanız gerekmektedir. Şartlara şu şekilde örnek verebiliriz;

 • Gerekli bilgi birikimi
 • Tecrübe
 • Satış bilgisi
 • Sermaye

Aynı zaman marka bayilik açmak isteyen kişide de birkaç özellik bulunmasını istiyor ve bunu da göz önünde bulunduruyor, bir nevi şartlar içerisinde bulunduruyor. Bunlar;

 • Girişimci bir ruha sahip olmak
 • Başarma tutkusu içerisinde olmak
 • Marka için gereken değeri ve önemi fazlasıyla vermek
 • Başarılı bir iş tecrübesine sahip olmak (tercihen)

Bu şartların hepsi karşılandıktan ve bayilik bedeli ödendikten sonra kolaylıkla bir Mado bayiliği açabilirsiniz.

Mado Bayilik Bedeli

Bir Mado bayiliği açmak istiyorsanız bunun üç türü bulunmaktadır. Yani öncelikle hangi Mado bayiliğini açmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü Mado bayilik fiyatları her bayiliğe göre çeşitlenmektedir.

Mado bayilikleri;

 • Mado Cafe Konsepti
 • Mado Corner Konsepti
 • Mado Nokta Konsepti

Olarak üç ayrı konseptte değerlendirilmektedir. Bayilik bedelleri ise;

 • Mado Cafe Konsepti 1.000.000-1.200.000
 • Mado Corner Konsepti 1.000.000
 • Mado Nokta Konsepti 500.000 TL’dir.

Mado Franchising Avantajları

Mado ile bir franchising iş anlaşması yapıldığı zaman bunun birçok avantajı olmaktadır. Bu avantajların başında bilindik bir marka imajı olduğundan dolayı kolaylıkla ödenen ücreti kapatabilir ve hatta kar elde edebilirsiniz.

Ayrıca kendi işinizin sahibi olmanız da sizin başarınızı ve buna bağlı olarak kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Son olarak Mado bayiliği açma girişiminizde hem kendinizi hem de iş profesyonelliğinizi fazlasıyla geliştirme imkanı bulabileceksiniz.

Mado Bayilik Başvuru Nasıl Yapılır?

Mado bayilik başvurusu yapmak oldukça kolaydır. İnternet sitesi üzerindeki numaradan ulaşabilir ya da direkt olarak form doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Form eksiksiz bir şekilde doldurulduysa inceleniyor ve değerlendiriliyor. Marka uygun görürse sizinle iletişime geçilerek Mado bayiliği açmak için uygun olan yer seçiliyor ve ücret görüşülüyor.

Her aşama onaylandıktan sonra Mado yetkilileri tarafından bayilik dizayn ediliyor ve sizin için açılıma hazır hale getirilerek kolaylıkla işe başlamanız sağlanıyor.

Yorum yapın