Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak, evden çalışıp gelir getirmek açısından elverişli olan bir yöntemdir. Makale yazmak, evden çalışıp gelir getirmek açısından oldukça pratik ve elverişli olan bir yöntemdir. Online olarak çalışma söz konusu olduğunda makale denilerek kasıt akademik olanlar değil, metin yazarlığından bahsedilmektedir.

Bazı makalelerde de ancak uzmanlık beklenmektedir. Bu alan içerisinde bilgi sahibi olunmalıdır. Daha önce bu şekilde metin yazarlığı yapmış olan kişiler makale yazarlığı yapabilirler.

İnternet üzerinde makale yazarak para kazanma, makale satılmasına ve yazma yeteneklerinin gösterilmesine olanak tanımakta olan pek çok platform ve içerik sistemi yer almaktadır. Bunlar;

 • Bilgi bulunan blog siteleri
 • Makale bazlı olarak çalışan sosyal medya siteleri
 • Makale yazımını da içermekte olan freelance iş yerleri
 • Yazar havuzu bulunan genel içerik yer alan platform siteleri
 • Kendi bünyesi için teknik yazar havuzu oluşturmakta olan şirketler

Nasıl Yazar Olurum?

Nasıl yazar olurum konusunda belirli alanlarda yoğunlaşmak gerekmektedir. Yazarak para kazanmak düşünüldüğü kadar zor bir sektör olmamaktadır. Ama sektör içerisinde uzun seneler önemli düzeylerde para kazanmak asından belirli alanlar içerisine yoğunlaşılmalıdır. Belirli alanlar olarak ciddi ek araştırma bulunmadan makale üretilecek olan alanlar denilmektedir. Farklı konularda uzmanlaşmak farklı alanlarda yazı yazmayı sağlamaktadır.

Makale yaz para kazan için doğrudan platformlar üzerine de başvuru yapıla bilinmektedir. Yazı yazma platformlarına mail atılarak editörlük hizmeti sağlanmaktadır.

Hangi Konularda Makale Yazılır?

Yazar olmak isteyenlerin aklında bulunan genel konu hangi konularda makale yazılır olmasıdır. Yazı yazarak para kazanma konusunda konunun seçilmesi üzerine kişilerin kendi beceri ve yetenekler kullanılmalıdır. En iyi makale ürete bilinecek olan konu kişilerin en iyi olduğu konudur. İnternet üzerinde pek çok içerikte makale ihtiyacı olmaktadır. İngilizce makale yazarak para kazanmak da günümüzde makale yazmak açısından bir seçenektir. yalnızca Türkçe konular da değil farklı alanlarda farklı konularda İngilizce de makale yazılmaktadır.

Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Makale yazarak para kazandıran siteler konusunda pek çok site bulunmaktadır. Bilgisayarda yazı yazarak para kazanma yapılabilecek siteler genel olarak müşterilerin ihtiyaç tespitini gerçekleştirerek kendi platformlarından ilan açan siteler olmaktadır.

İçerikler genel olarak çok sayıdadır. Bu siteler arasında;

 • R10.net
 • Wmaraci.com
 • Yazkazan.net
 • Makalehizmeti.com
 • Icerik.net
 • Freelancer.com
 • Bionluk.com
 • Sadeceon.com yer almaktadır. bu sitelere üye olunarak yazarlık bünyesine geçiş yapılmaktadır.

R10.NET

R10.net, Evden çalışıla bilinecek yazarlık hizmeti sunmakta olan bir forum sitesidir. Farklı konular hakkında yazı yazılarak para kazanıla bilinmektedir.

WMARACI.COM

Wmaracı.com yazarlık sitesi üzerinde farklı kişiler için blog yazıları, tanıtım yazıları ya da içerik yazarlığı yapıla bilinmektedir. Evden para kazanmak isteyenler açısından çalışmakta olan sitelerden biridir.

YAZKAZAN.NET

Yazkazan.net, isteğe bağlı olarak makale yazılan ve yazarlarını herhangi bir konu içerisinde sıkıştırmayan bir sitedir. Yazkazan.net sitesi üzerinde ilgi çekebilecek konu başlıklarında ve farklı ücretlendirmeler ile makaleler bulunması mümkün olmaktadır. Bir problem yaşandığında destek platformu üzerinden yetkililer ile iletişime geçilmektedir.

MAKALEHİZMETİ.COM

Makalehizmeti.com ekibi hizmetlerini platform üzerinde sunmaktadır. Evden yazı yazarak para kazanmak isteyenlere alternatif bir iş imkanı sunmaktadır.  Klavye kabiliyetine ve genel kültür bilgilerine güvenen kişilerin rahat olarak yapabildiği, evlerinde rahatlıkla aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler makale yazarak para kazanmaktadır. Birbirinden farklı olan kişiler ve kurumlar adına yazılan makaleler ile şirket içerikleri, tanıtım makaleleri ve blog yazıları tarzında yazılar yazılmaktadır.

ICERIK.NET

Icerık.net son dönemlerde internet üzerinden makale yazarak para kazanmak konusunda yazarlık deneyimi olan ve deneyim kazanmak isteyenler açısından, yaş, eğitim ve cinsiyete bakılmadan para kazanmanın en kolay yoludur. Makale yazarak para kazanmak isteyenler kurumsal ve bireysel olan müşterilere makale temin edilmesini sağlamakta olan içerik ajanslarına üyelik gerçekleştirmektedir. Esnek çalışma saatleri ve düzenli ödemeler ile içerik ajansları ile para kazanmanın en kolay yoludur. Yazarların yetenek ve emeklerini kazanca dönüştürmekte olan içerik.net makale yazarlarına sunmuş olduğu farklı seçenekler ile daha çok kazanılmasını sağlamaktadır. Sistem üzerinden sipariş almanın yanında hazır makale ekle ve sat hizmeti ile de para kazanılmaktadır.

FREELANCER.COM

Freelance.com kullanıcı ad ve proje sayıları ile dünya da en büyük serbest çalışma alanıdır. Global alanda 247 ülke ve bölge olarak da 65.250.816 nın üzerinde iş veren ve freelancer kişileri çatısı altına toplamaktadır. Pazar aracılığı ile işveren kişiler yazılım geliştirme işlemleri, yazma, veri girme tasarımlarından, mühendis, muhasebe ve hukuk hizmetleri gibi çeşitli alanlar içerisinde iş için freelancerları işe almaktadır.

BIONLUK.COM

Bionlu.com yetenekli, yaratıcı ve tecrübeli olan makale yazarlarıyla yenilikçi ve girişimci çalışanları kolay işlemekte olan online platform üzerinde bir araya getirerek birlikte çalışma alanı sunmaktadır.

Teknolojinin ve internetim gelişmesiyle beraber tün dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye üzerinde de değişmekte olan modelleri sayesinde çalışan kişiler evlerinden, kafeden, stüdyolardan; kısacası istedikleri yerlerden, yetenek ve uzmanlıklarına göre iş üretimi yaparak geçim sağlanmaktadır.

Uzmanlıklarını ortaya koyarak hizmet vermekte olan yazarlarla bu hizmetlere ihtiyaç duymakta olan iş verenleri aynı çatı altında toplayarak, kullanıcı dostu olan sonuç odaklı olan platform tercih edilebilmektedir.

SADECEON.COM

Sadeceon.com yazarlık sitesi işletme ve şahıslara yönelik olarak yazarlık hizmeti sunmakta olan Türkiye içerisinde lider olan dijital hizmet pazaryeridir. Logo taarımlarından dijital pazarlama hizmetlerine, tercüme hizmetlerinden de kara kalem çizimlerine binlerce hizmet sunmaktadır. 10 liradan fiyatlar başlamaktadır.

Yorum yapın