OtoPratik Bayilik Şartları

OtoPratik bayilik şartları ve bedeli konusunda çoğu kesim araştırma yapmaktadır. Oto bakım alanı içerisinde Dünya da en büyük firmalarından olan 3M ile işbirliği gerçekleştirerek geliştirmiş olduğu bir konsept bulunmaktadır. OtoPratik de oto iç ve dış yıkama işlemleri, restorasyon işlemleri, detaylı temizlik işlemleri, güneş kontrol filmleri ve boya koruma film uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

İlk OtoPratik mağazası İzmit de açılmıştır. Şirket zaman içerisinde büyüyerek pek çok şehirde hizmet vermektedir. İçerisinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerin bulunduğu geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Yeni şubeler açarak kendini daha da büyütmeyi hedeflemektedir. Bu sebeple girişimcilere bayilik açmaları konusunda desteklemektedir. Tabi ki girişimciler de marka adından faydalanmaktadır.

OtoPratik Bayilik Başvurusu

OtoPratik bayilik başvurusu site üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuru formu üzerinde istenen bilgiler arasında;

 • Ad ve Soy ad
 • Telefon numarası
 • E-Posta adresi
 • Adres bilgisi
 • Şube açılmak istenilen il
 • Şube açılmak istenilen ilçe
 • Şirket unvanı
 • Sektör içerisinde yapılan tecrübeler
 • Faaliyet gösterilmekte olan diğer iş kolları
 • Başvuru yapma sebebi yer almaktadır.

OtoPratik firmasına bayilik başvurusu gerçekleştirilmek isteniyorsa verilen tüm bilgilerin %100 doğru olması gerekmektedir. Sektör içerisinde tecrübe bulunuyorsa kesinlikle belirtilmelidir. Firmaların faaliyet göstermiş oldukları iş kolları ayrıntılı olarak yazılmalıdır. Şube açmak istenilen lokasyon ve adres bilgileri de eklenmelidir. Bu bölgenin lokasyon olarak markaya sağlayacağı faydalarından da kısaca söz edilmelidir.

OtoPratik Yatırım Bedeli

OtoPratik yatırım bedeli bulunmaktadır. Sektör içerisinde kurumsallaşma hedefi ile yola çıkmış olan OtoPratik franchise sistemi sayesinde büyümektedir. Şirket büyümek açısından bazı illere öncelik vermektedir. Bu iller arasında Eskişehir, Balıkesir, İzmir, Ankara, Denizli ve Gaziantep bulunmaktadır. bu yerlerde bulunan kişiler bayilik başvurusunda daha öndedir. OtoPratik noktalarının yatırım maliyetleri yaklaşık olarak 300 bin TL dir.

Bu maliyet miktarı bulunan lokasyon ve şube büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. OtoPratik şubesi açmak isteyen girişimcilerden ilk yıl içerisinde royalty alınmamaktadır. İkinci yıl sonrasında ise lastik dışında ciro üzerinden 2,5 royalty alınmaktadır. Ayrıca Otopratik ile yapılmış olan sözleşmeler 5 senede bir yenilenmektedir. Markanın franchise bedeli ise yaklaşık olarak 15 bin Euro’dur. 12 ila 18 ay arasında araç giriş sayısına göre de değişiklik göstermektedir.

OtoPratik İletişim

Otopratik İletişim gerçekleştirmek oldukça kolaydır. OtoPratik firması girişimcileri ile her zaman iletişim içerisindedir. İletişim için bilgiler kurumsal firmanın sitesinde de yer almaktadır. OtoPratik firması Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San. ve Tic. A.Ş. yani bir Brisa markasıdır. Doldurulmakta olan formlar Brisa çağrı merkezine ulaşmaktadır.

OtoPratik İletişim adresleri;

 • OtoPratik Çağrı merkezi telefon: 0850 210 12 52
 • OtoPratik Çalışma saatleri;

OtoPratik Hafta içi: 08.00-20.00
OtoPratik Hafta sonu: 09.00-17.30

Ayrıca OtoPratik kurumsal site içerisinde iletişim formu da yer almaktadır.

Yorum yapın