Penti Bayilik

Penti bayilik, 1950 yılında kurulmuştur. Bu bayiliğe sahip olmak ve birçok farklı kategoride ürün satışı yapmak oldukça avantajlıdır.  Uzun yıllar boyunca bayilikler vererek, gelişmeye devam eden Penti bu konuda hızla ilerlemeye devam ediyor. Birçok ülkede hizmet vermesi nedeniyle bayiliklerini almak oldukça mantıklı olmaktadır. Adını çorap satışlarıyla duyurmuş olan ve bu marka ismi ile de ilerlemeye devam eden bir firma olmaya devam etmektedir. 

Penti franchise şeklinde ilerliyor mu? Ya da bu şekilde bayilik almak mümkün mü gibi sorulara cevap vermek oldukça önemlidir. Bu noktada iç giyimden , spor eşyalarına birçok ürünlerin olduğu bir mağazanın bayiliğine sahip olmak avantajlıdır.

Penti Bayilik Veriyor Mu?

Türkiye dışında 29 ülkede 106 mağazası bulunan Penti, Türkiye’de ise 300 mağazaya sahiptir. Bu mağazaların artışı da bayiliklerin açılmasına bağlıdır. Günümüzde sayısızca mağaza açılmaya devam edilmektedir. 

Penti bayilik veriyor mu sorusunda da mağaza ile iletişime geçmek oldukça önemlidir. Penti belirli şartların karşılanması kapsamında bayilikler veriyor. Bu şartlar arasında en belirgin olanı, mağazaların ilk katının mağaza açılmasıdır. 

İlk katta bulunan mağazalar, daha fazla ilgi görmesi nedeniyle herkes tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu konuyla ilgili mağazanın katı kuralları olmaksızın, üst katlara da izin vermektedir. Fakat elbette mağazanın ilerleyişi için bu şekilde olması en sağlıklı yoldur.

Penti bayilik yorumları da incelendiği takdirde bu konunun ne kadar karlı olduğu da görülebilmektedir.  Avantajlarını düşünerek bayilik açmak oldukça önemlidir.

Penti Bayilik Şartları

Penti bayilik başvurusu yapılabilmesi amacıyla belli başlı şartların yerine getirilmesi gereklidir. Penti bayisine başvuru yapabilmek için gerekli şartlar arasında:

  • Alışveriş mağazalarının ilk katları ya da ilk kata yakın olanları tercih edilmelidir.
  • 120 metrekarelik bir alan seçilmelidir. 
  • İşlek bir alanda mağaza açılmalıdır.
  • Bayiliği açacak olan kişilerin deneyimli olmaları gerekir.
  • Açılan konumda başka penti bayisi olmamalıdır.

Bu şartlar karşılandığı sürece sorunsuz bir şekilde penti mağazası açılması mümkündür. Şartların karşılanması sonrasında bayilik başvurusu yapılması ve işlemlerin tamamlanarak bayilik alınması da mümkün hale gelmektedir.

Penti Bayiliği Nasıl Alınır?

Penti bayilik kar marjı yüksek olan bir seçenektir. Başvuru işlemlerini alan penti, gereken sermaye sağlandığı müddetçe bayilik açmaya izin vermektedir. 400 bin TL ile bir bayilik açmanın mümkün olacağı da unutulmadan bu konudaki işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Ayrıca başarılı bir giyim sektörü sizlerin bu konudaki tecrübenizi belirler. Penti de bu konuda sizlere destek olarak ilerlemenizi yardımcı olur. Tecrübeli kişiler tarafından açılacak olan penti bayilikleri, başarılı bir şekilde işletilecektir. 

Penti kar marjı belirlemesi yapıldıktan sonra kar-zarar oranına göre değerlendirme yapmak ve daha sonrasında bayilik oluşturmak önemlidir. Özellikle girişimcilik için alan arayan kişilere mantıklı bir teklif olan penti bayilikleri karlı da bir iştir.

Penti Bayilik  Ücreti

Penti Bayilik ücreti belirlemesi ardından verilmektedir. Bu ücret belirleme işlemleri tamamlandıktan sonra sorunsuz bir şekilde alınması ve satışların başlaması gerekir. Fiyat belirlemesi konusunda da yıllara, ülkelere göre değişiklikler mevcuttur. Fakat belirlenen fiyatların genel olarak belirli standartlarda olması önemlidir . 400 bin TL minimum olarak belirlenen fiyattır.  Fakat seçeceğiniz alanın büyüklüğüne ve tasarımının değişikliğine göre fiyatlar da değişir. 

Penti franchise bedeli 2023 yılı için de yeniden belirlenmiş olup 400 binin altında bir sermayeyle bu işe başlamamalıdır.

Penti profesyonel desteklerinden yardım isteyerek bu konuda neler yapabileceğinizi bilmeniz de önemlidir. 

Reklam seçimleri gibi genel seçimler dışında, firma bayiliği size teslim edene kadar destek vermektedir.

Yorum yapın