Starbucks Bayilik & Franchise Şartları

Starbucks Bayilik ve franchise şartları karşılanarak, bayiliğin açılması sağlanır. 1971 yılından bu yana hizmet vermekte olan Starbucks bayilik almak için gereken şartların karşılanıyor olması gerekmektedir. Bu şartlar karşılandığı müddetçe herhangi bir sorun meydana gelmeksizin açılışların sağlanması mümkündür.

Özellikle son yıllarda yapılacak olan işlemler doğrultusunda bayilik açarak bu bayiliklerden kazanç sağlamak mümkündür. Oldukça karlı bir iş olarak görülen ve yatırım yapılabilecek alanlardan olan Starbucks franchising olarak sistemi devam ettirmektedir. Bu kapsamda sermayenizi belirledikten sonra sorun yaşamadan bir bayiliğe sahip olabilirsiniz. 

Genel olarak bakıldığında Starbucks bayilik alma şartları,

  • Girişimci olmak,
  • Başvuru için gerekli olan ödeme tutarını sağlamak,
  • Devamlı bir işi yürütme becerisine sahip olma,

Gibi genel niteliklere sahip olunması gereklilikler arasında yer alır. Yapılacak olan bayilik alımlarında bu şartların karşılanmaması durumunda bayi yetkilileri tarafından başvurunuz reddedilmiş olacaktır. 

Starbucks Bayilik Veriyor Mu?

Starbucks bayilik veriyor mu sorusu sıklıkla araştırılan sorulardandır. Bu sorunun cevaplanması sonrasında girişimci ruha sahip kişilerin bayilik açılışlarını gerçekleştirmesi mümkün hale gelmektedir.

Starbucks bayilik vermiyor. Direkt olarak bayilik verme işlemleri Starbucks tarafından değil Shaya grup tarafından yapılıyor. Bu nedenle, öncelikli olarak Shaya grup ile iletişime geçilmesi gerekir. Starbucks şubesi açmak için gerekli şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız öncelikli olarak detaylı bilgileri alabilmek için destek almanız gereklidir.

Gerekli desteklerin alınması ve sermaye belirlenmesi sonrasında bayilik açarak işletmeye devam etmeniz de mümkündür.

Starbucks Bayilik Nasıl Alınır?

Starbucks direkt olarak franchise işlem yapmamaktadır. Çünkü Türkiye’de Starbucks isim hakkı yoktur. İsim hakkı Türkiye’deki Shaya grup tarafından sağlanır. Bu sayede iletişime geçilecek adres de Shaya gruptur.

Öncelikli olarak Shaya grup ile iletişime geçip franchising almak istiyorum maili atmanız gerekmektedir. Daha sonrasında gerekli şartları karşılıyorsanız sonuçlar olumlu şekilde sonuçlanarak sizlere destek olunacaktır. 

Starbucks bayilik nasıl alınır konusunda da bilgi sahibi olmak istiyorsanız yine aynı şekilde bilgi almanız mümkündür.

Starbucks Bayilik Alma Avantajları

Starbucks günümüzde en çok tercih edilen bayilerden birisidir. Bu bayilere sahip olmak oldukça karlıdır. Yaklaşık olarak aylık 300 bin civarında getirisi olan Starbucks, sıklıkla tercih edilip para kazandıran bir sisteme sahiptir. Birbirinden farklı avantajları nedeniyle Starbucks bayilik başvurusu yapıldıktan sonra bir bayiliğe sahip olmak mümkündür.

  • Karlı bir iş olması nedeniyle tercih edilmelidir.
  • Hazır müşteri kitlesi sayesinde hızlı bir şekilde büyüme olanağı sağlar.
  • Reklama gerek duyulmaz.
  • Yatırdığınız sermaye 5-6 ay sonra elinize tekrar döner.

Bu avantajlar nedeniyle Starbucks bayilik almak oldukça mantıklıdır. Starbucks bayilik iletişim hizmetleri sayesinde kolaylıkla bayilik almak ve daha sonrasında hizmet vermek mümkündür. Ayrıca kar marjı düşünüldüğü takdirde sorunsuz şekilde ilerlemek önemlidir.

Starbucks Bayilik (Franchise) Ücreti 

Starbucks bayilik ücreti, kullanılacak alana göre değişiklik gösterir. Yani oluşturacağınız alanın büyüklüğü, şehri, konumu gibi çeşitli faktörler ücretin değişmesine neden olur.

Buna göre yaklaşık olarak 500 bin dolar civarında olduğunu söylemek mümkündür. Starbucks franchise bedeli de buna göre düzenlenmeli ve yatırımlar da buna göre yapılmalıdır.

Starbucks bayilik fiyatı belirlemesi yaparken elinizde kalacak karı da düşünerek hareket etmeniz gerekir. Bu doğrultuda yapacağınız işlemlerde bunları da göz önünde bulundurup daha sonrasında da bayilik açmak önemlidir. Şu unutulmamalıdır ki, oldukça karlı bir alan olan Starbucks bayiliklerini açmak ve buralardan yararlanmak özellikle önemlidir. Ayrıca yapılacak olan işlemlerde çalışanları da düşünerek hareket etmek olumsuzlukları engellemesi nedeniyle dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Yorum yapın