Tiktok’dan Nasıl Para Kazanılır ?

Tiktoktan nasıl para kazanılır, platforma adım atmak isteyenler açısından sıklıkla sorulmaktadır. Günümüzde pek çok cihazın desteklemiş olduğu Tiktok uygulaması içinde bulunmakta olan araçlar ile yaratıcı olan kısa videolar çekmeye ve paylaşmaya olanak tanımaktadır.

Aynı zamanda canlı yayın açma gibi özelliklere de sahiptir. Dünya da pek çok ülke de severek kullanılmakta olan Tiktok her yaştan kullanıcıya sahiptir. Tiktok üzerinde yaratıcı ve orijinal olan videolar yapan fenomenler uygulama sayesinde para kazanmaktadır.

Tiktok’ta Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Tiktokta para kazanma şartları bulunmaktadır. Tiktoktan para kazanmak için ilk bu şartlar yerine getirilmelidir. Bu şartlar arasında

  • 18 yaştan büyük olmak gerekmektedir.
  • İçerik üreticisi olan Next programının bir parçası olmak gereklidir.
  • Tiktok hesabının Tiktok topluluk kuralları ve hizmet şartlarına uygun olması gerekmektedir.
  • Video çekilen bölge içerik üreticisi olan Next programı içerisine dahil olmalıdır.
  • 30 gün içinde Tiktok hesabı içerisinde 3 video paylaşılmalıdır.
 • Tiktok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekir ve görüntülenme sayısı kuralları yerine getirilmelidir.

Tiktok para kazanma şartları yerine getirilmiş olduğunda Tiktok da kendi içerik üretici programlarına başvurarak Tiktok para kazanma aktif etme yapılmaktadır. Tiktokta para kazanma yöntemi yalnızca bu değildir. İçerik üretmenin yanında farklı yollarla da para kazanılmaktadır.

Tiktok’ta Para Kazanma Yöntemleri

Tiktok’ta Para Kazanma Yöntemleri oldukça çeşitlidir. Tiktok para kazanma konusunda oldukça başarılı olan bir platformdur. Tiktok nasıl para kazanılır denildiğinde ilk olarak bu yöntemler akıllara gelmektedir.

Tiktokta nasıl para kazanılır seçenekleri arasında;

 • Infulencer Olunarak para kazanılabilir.

Pek çok uygulamada olduğu gibi Tiktok platformu üzerinde de influencer olmak para kazanmanın bir yöntemidir. Tiktok platformunfa üretilen içeriklerle hem organik hem de fazla takipçiye sahip olunması açısından farklı markalar ile anlaşma yapılmaktadır. Bu markaların ürün tanıtımlarını gerçekleştirilerek influencer olunmaktadır.

 • Canlı Yayın yaparak bağış kazanılabilir.

Tiktok üzerinden para kazanmanın bir yöntemi ise canlı yayın açarak bunun üzerinden sanal hediye ve bağışlar toplanmasıdır. Her Tiktok kullanıcısı bu özelliğe sahip edildir. Canlı yayın açmak açısından Tiktok platformunda belirli bir takip sayısının elde edilmesi gerekmektedir. Sahip olunan takipçi sayısı yükseltilerek bağış toplama yaparak Tiktok platformundan para kazanılmaktadır.

 • Satış Ortaklığı yapılarak para kazanılabilir.

Tiktok platformunda yine sahip olunan takipçi sayısı yükseltilerek satış ortaklığı yapıla bilinmektedir. Anlaşılan herhangi bir markanın ürün satımları gerçekleştirilerek gelir sahibi olmak oldukça fazla kullanılmakta olan bir yöntemdir.

 • TikTok platform hesabı büyüterek para kazanılabilir.

Pek çok kişi yüksek takipçili olan Tiktok hesabına ulaşmak açısından çaba göstermektedir. ancak hem organik hem de yüksek takipçi sayısına ulaşmak açısından emek gerekmektedir. Tiktok hesabı büyütülerek gerekli takipçi sayısına ulaşılarak hesaplar satılarak para kazanılmaktadır.

Tiktok Yayıncısı Olmak

Tiktok yayıncısı olmak gelir elde etmenin bir yoludur. Sosyal medya ajanslarının yapmış oldukları araştırmaya göre her gün ortalama olarak 10.000 izlenme miktarına sahip olan ve 2 video paylaşan ve yüksek takipçisi bulunan hesaplar aylık olarak 4.500 ve 5.000 TL miktarında para kazanmaktadır.

E-Ticaret Yapmak

E-ticaret yapmak gelir elde etmenin bir yoludur. Bu konuda başka firmaların ürünlerinin pazarlanmasının yanında kendi üretilen ürünler de pazarlanmaktadır. Bu şekilde firma ürünleri satılarak elde edilen satışlardan komisyon alınarak gelir elde edilmektedir.

Sponsor Bulmak

Bütün sosyal medya platformlarında olduğu gibi sponsor bulmak da Tiktok da para kazanmanın bir yöntemidir. Pek çok şirket sosyal medya platformlarında yer alan fenomenlere, kendi reklam ve markalarının mesajlarını içeren içerik üretmesi için sponsor olmaktadır.

Sponsorluk bazen hediye ve bedava olan ürünler ile yapıldığı gibi pek çok kampanya da yayıncılara belirli miktarlarda para ödenmektedir.

Canlı Yayın Açmak

Canlı yayın açmak Tiktok platformunda para kazanmak açısından kullanılmakta olan yöntemler arasındadır. Özellikle de çok fazla izleyenin katılmış olduğu canlı yayınlar gerçekleştiriliyorsa, bu seçenek değerlendirile bilinmektedir. Tiktok platformunda canlı yayınlarında izleyenler, içerik üreticisi olan kişilere bahşiş ve hediye göndermektedirler. Bu şekilde yayın açan kişiler direkt olacak şekilde izleyenlerin vermiş oldukları para ile gelir elde etmektedirler. Bu durum Twich benzeri sitelere de benzetilmektedir.

Yorum yapın