Yataş Bayilik Şartları ve Bedeli

Yataş bayilik şartları ve bedeli konusunda pek çok araştırma bulunmaktadır. Türkiye de 400’ün üzerinde mağazası bulunmaktadır. yeni müşterilere ulaşmak açısından ağlarını genişletmek için franchise hizmet vermektedir. Sektör üzerinde bilinirliği bulunan ve fazlaca tecrübesi bulunan yatırımcılara bayilik sağlamakta olan Yataş Grup mağazaları 250 ila 500 metrekare arasında büyüklüğü bulunan mağazalara kurulmaktadır.

Yataş bayilik ağında bayilik kurmak açısından ortalama olarak 1 milyon liralık yatırım istenmektedir. Daha küçük ölçekler için de 250 bin liralık sermayeye ihtiyaç bulunmaktadır. Hem yurt içerisinde hem de yurt dışında franchise vermekte olan firmalar arasında yer almakta olan Yataş girişimcilerine konforundan ödüm vermeyen ve uyku kalitesini artıran geniş kitleye kaliteli ürünler satma fırsatını sunmaktadır.

Yataş Bayilik Veriyor Mu?

Yataş bayilik vermektedir. Yatak sektörünün birinci sırasında yer alan yataş adı altında yastık, baza, yorgan ve yataklı oturma grupları gibi kategorilerde satış gerçekleştirmektedir. Pazarlamasını yapmış oldukları ürünler kaliteli olduklarından dolayı müşteri sayısını arttırmayı başarmıştır. Bu sebeple artık bayilik hizmeti de vermektedir.

250 500 metrekare aralığında hizmet vermek için açılan mağazalara 450.000 TL lik yatırım sermayesine sahip olunmalıdır. Yataş bünyesinde bayilik açam girişimciler markanın tedarik zincirlerinin gelişmişliğin, marka bilinirliğinden ve yenilikçi ürün avantajlarından faydalanmaktadır. Mobilya ya da yatak sektörü içerisinde bir yatırım yapılması planlanıyorsa, yataş bayilik açmak oldukça mantıklıdır.

Yataş Franchise Bayilik Koşulları

Yataş franchise bayilik koşulları bulunmaktadır. Yataş bayilik vereceği girişimcileri titizlikle seçmektedir. Başarılı bir kariyeri bulunan, sektör üzerine hakimiyeti bulunan, gerekli yatırım sermayelerine sahip olarak müşteri memnuniyetini esas alarak hizmet verme ilkesine bağlılığı bulunan girişimciler ile çalışmaktadır. AVM içerisinde ya da hem yaya olan hem de araç trafiğinin oldukça yoğun olan bölgelerde mağaza kurulumunu tercih etmektedir.

Yataş da yalnızca yatak değil mobilya da sergilenmektedir. Bu sebeple 1500 metrekare alan olması gereklidir. Böyle bir alan için yapılacak olan miktar da haliyle fazla olmaktadır.. Hem bu alanın sağlanıyor olması ve yatırım için gerekli sermayenin bulunuyor olması yataş için yeterli olmaktadır.

Yataş Bayilik Maliyeti

Yataş bayilik maliyeti değişiklik göstermektedir. Mağazaların bulunmuş olduğu il, il içerisinde olan konum ve yatırım yapılacak metrekareye göre bütçe 300 bin ila 1,5 milyon TL arasında değişiklik göstermektedir. yine bu ayrılmış olan bütçe mağazaların kira miktarı ve mağazalar içerisinde istihdam edebilecek personel sayıları ile orantılı olacak şekilde de artış göstermektedir.

Yataş bayilik franchise için giriş bedeli talebinde bulunmamaktadır. Standart olarak franchise bedeli istemeyen marka bayilerine özel olan katılım payları belirleyerek cirolarından katkı payı istemektedir. Yataş’ın girişimcilerinden beklemiş olduğu en önemli konu insan ve finans yönetimi alanında deneyim bulunmasıdır. Vizyon sahibi olan girişimciler Yataş’ın sunmuş olduğu kalite ile başarıdan başarıya koşabilecektir.

Yorum yapın