Yurtiçi Kargo Bayilik

Yurtiçi Kargo Bayilik açma hizmetini vermektedir. Son yıllarda pandemi etkisiyle artmış olan internet satışları, kargo şirketlerinin de daha fazla satış gerçekleştirmesine ve para kazanmasını sağlamıştır. Özellikle de Yurtiçi kargo gibi büyük kargo şirketlerinin cirolarını iki katına çıkarmıştır. Bu sebeple de Yurtiçi kargo daha da büyümek açısından şube açmak amacıyla finanse girişimlerinde bulunmaya başlamıştır.

Yurtiçi Kargo Bayilik Şartları

Yurtiçi kargo bayilik şartları, genel anlamda diğer firmalarla aynıdır. Panelvan tarz da bir araç almak ve şubenin dekore edilmesinden başlamaktadır. Temel şartlar arasında;

 • İlk olarak en fazla 10 yaşında bulunan bir panelvan bir araç sahibi olunması gerekmektedir.
 • En az şube açmak açısından 400.000 TL miktarında sermaye sahibi olunması gerekmektedir.
 • Sonradan doğabilecek olan masrafları karşılayabilecek olan bir sermayenin bulundurulması gerekmektedir.
 • Kredi alma ihtimaline göre kredi notu en az 1500 de olması gerekmektedir.
 • 1500 kredi notuyla beraber en az 60-80 bin TL miktarında kredi çekebilecek bir durumda olunması gerekmektedir.
 • Yatırım gerçekleştirmek isteyen kişinin adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.
 • Yatırım gerçekleştirmek isteyen kişinin en az 25 yaşında olması gerekmektedir.
 • Yurtiçi Kargo bayilik teminatı olarak ise 400.000 TL tutarında belirtilen tutarın kişisinin hesabında bulundurması gerekmektedir.

Bu şartlar doğrultusunda başvurularına Yurtiçi Mail adresi üzerinden ya da web adresi üzerinden ileterek şube açma işlemlerine başlayabilmektedirler.

Yurtiçi Kargo Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo bayilik başvurusu gerçekleştirmek için belli dönemler içerisinde bayilik başvuru formlarının üzerinden yeni şube açmak isteyenler açısından talepler toplamaktadır. Ancak ihtiyaç olması durumunda duyurular kısmında görülebilecek Yurtiçi Kargo bayilik başvuru formunun yanında aynı zamanda Yurtiçi Kargo kurumsal telefon üzerinden de bayilik hakkında olan güncel bilgilere ulaşılması mümkün olmaktadır.

Kurumsal iletişim numarası üzerinden yeni şube açmak isteyen kişilerden istenmiş olan şartları detaylı olarak öğrenebilmektedir. Bu şekilde ortalama olacak miktarı da yatırım gerçekleştirecek olan kişi teyit edebilmektedir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Maliyeti Ne Kadar?

Yurtiçi Kargo Bayilik Maliyeti;

 • Yurtiçi Kargo bayilik açmak açısından belli bir bütçenin gözden çıkarılması gerekmektedir.
 • Yurtiçi Kargo Bayilik maliyeti ise minimum olarak 500.000 TL yatırım sermayesi gerektirmektedir.
 • 500.000 TL ücreti içerisinde ise Yurtiçi Kargo isim hakkı, acente açısından giderler miktarı ve iç tasarım için harcamalar da dahil olmaktadır.

Küçük bir acenteye sahip olmak isteniyorsa 500.000 TL yeterli olmaktadır. Ancak daha büyük bir acente elde edilmek isteniyorsa bu miktarda eş olarak artacaktır.

Yurtiçi Kargo Bayilik Kazancı

Yurtiçi Kargo bayilik kazancının ne kadar olacağı yatırım gerçekleştirenler açısından oldukça önemlidir. Her Yurtiçi Kargo Bayiliğin cirosu aynı olmamaktadır. Ancak ortalama olarak yapmış olduğu bir kazanç miktarı bulunmaktadır. Yurtiçi Kargo bayilik kazancı, taşınması gereken ürün çeşidinden, ağırlık ve yol mesafesine göre değişiklik göstermektedir.

Yeni açılmış olan bir bayilik genel olarak 5 bin TL ve 10 bin TL aralığında değişiklik göstererek kazandırmaktadır. Ayrıca yalnızca şube üzerinden gönderilmekte olan kargolardan değil, şube üzerine farklı şehirlerden gönderilmekte olan kargolar üzerinden kar miktarı kazanmaktadır. Bu göz önüne alınarak eğer bayilik açılması isteniyorsa hem işlek olan bir mevki üzerinde hem de ev yoğunluğu çok olacak bir bölge üzerinde bayilik açılması oldukça önemlidir.

Yurtiçi Kargo Bayilik Ücreti

Yurtiçi Kargo bayilik ücreti, bayiliğin açılması planlanan şehir ve mağaza büyüklüğüne oranla değişiklik göstermektedir. Genel olarak maliyet hesabına bakılacak olduğunda, kurum giderler, teminatlar ve ek giderler doğrultusundan yaklaşık olarak 400.000 TL ye ulaşmaktadır.

Yorum yapın