Bülent Börek Bayilik Bedeli ve Şartları

Bülent Börek Bayilik Bedeli ve Şartları ile ilgili olarak  Bülent Börekçilik franchise bedeli için en güncel bilgi ve fiyatları bulmanız mümkündür. Aynı zamanda Bülent börekçilik hakkında Bülent börekçilik franchise dışında da bir takım bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunların dışında börekçilik sektörü ve börekçilik bayilerinin alım şartları hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz.

Yemek sektörü oldukça uzun yıllardır hem çok canlı hem de kazançlı bir sektördür. Bu sebeple de yemek sektörü yeni girişimcileri için oldukça karlı bir iş fırsatı doğurmuştur. Yemek temel besin kaynağı olması dolayısıyla insanların asla vazgeçemeyeceği bir sektör haline gelmiştir. Bu yüzden insanlar diğer harcamaları ile ilgili dikkatli davrandıkları dönemlerde bile yemek için yapılan harcamaları düşürmemeye çalışmışlardır.

Yemek sektörü vazgeçilmez bir sektör olmasının yanı sıra oldukça geniş bir sektördür. Özellikle Türk mutfağının da geniş olması buna olanak sağlar. Dönerinden, kebabına, mantısından, sarmasına, baklavasına kadar uzanan bu geniş sektör içerisinde yeni girişim hareketlerinin de olmaması imkansız hale gelmiştir.

Bu sektördeki yeni girişim hareketlerine eklenen bir başka girişim ise börekçilik sektörüdür. Börekçilik sektörü son yıllarda çok daha fazla göz önüne çıkmıştır. Hamur işinin sektöre girişi önceleri sadece mantının yanında sunulan gözlemeler halinde ortaya çıkar. Daha sonraları günümüz dünyasında börek ve türevleri halinde gelişim sağlar.

Eskiden beri pastaneler de ya da küçük tezgahlarda satışı görülür. Bu börekler ise kıymalı, peynirli, patatesli gibi çok daha az çeşitler halinde insanlara sunulur. Fakat zaman ilerledikçe bu sektörde de göz ile görülebilecek bir gelişim sağlanır. Bu gelişim hem uzun bir süreç hem de bolca emek sarf etmenin sonucunda bu günlere gelmiştir.

Börekçilik sektörü son zamanlarda tüm yemek sektörünün evirilmesi ile beraber teknoloji yönünde evirilmiştir. Son dönemlerde tüm yemek sektörü internet üzerinden verilen siparişler ile tekrar canlanmıştır. Bu duruma hemen uyarlanan börekçilik sektörü de internet üzerinden alınan siparişler ile beraber hem iş yerlerine hem de evlere yemek sunmaya başlamışlardır.

Teknolojik hayata geçişin de verdiği bir normallik ile börekçilik sektörü de kurumsallaşma yönünde ilerleme kaydetmişlerdir. Atılan kurumsallaşma adımı börekçilik sektörü için oldukça olumlu yönde olmuştur. İnsanlar kurumsal olmayan satıcıların doğallıklarını ve sadeliklerini elbette ki severler. Fakat kurumsallaşan börekçilik sektörü de insanlara aynı kalitede börek sunabileceklerini göstermişlerdir. Bu durumda kurumsallaşan börekçilik sektörünün hem aynı kalitede hem de daha güvenli bir şekilde ilerleyebileceklerini gösterir.

Özellikle Türkiye’de büyükşehirler de bu tarz kurumsal börekçiler görülmektedir. Börekçilik bayiliklerinin özellikle Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun gibi büyük şehirlerde hızlı bir bayilik ağı kurduğu görülür. Bu durumun doğal bir sonucu olarak da bayilik ağını genişletmek isteyen firmalar da franchise ağlarını büyükşehirlere yöneltmişlerdir.

Bülent Börekçilik marka değeri oldukça yüksek bir marka olarak bilinir. Bunun dışında yıllardır insanların hem damak tadına hem de kendilerine hitap etmeleri ile bilinirler. Bülent Börekçilik gibi bir marka için Bülent Börekçilik Franchise ağının içerisinde yer almak oldukça karlı bir yatırımdır. Çünkü neticede yeni girişimciler için bu denli büyük ve popüler bir marka bünyesinde bayi olmak hem isim duyurmak hem de piyasada yer almak açısından oldukça önemli bir ayrıntıdır.

Bülent Börekçilik markası çok eski zamanlardan beri var olan ve adını duyurmuş bir markadır. Bülent börekçilik markasının insanlara sunduğu börek aslında bir Adana böreğidir. Adana böreği patatesli, kıymalı gibi klasik böreklere oranlar çok daha fazla insanın damak tadına uygundur. Bülent Börekçilik Bayileri de bu böreği çok daha fazla insan ile buluşturmak için marka hayatına başlamıştır.

Bülent Börekçilik 2018 yılı öncesinde kendi sınırları dışına çıkmayan bir markadır. Fakat 2018 yılı sonunda Bülent Börekçilik bayilik vererek şubeleşmeye başlamıştır. Bu sayede ise şuan neredeyse herkesin bildiği ve severek yediği bir börek markasına dönüşmüştür. İlk zamanlarda meşhur olan Adana böreğini kendi etrafında satışa sunarken şimdilerde ki hedefleri ise Adana böreğinin tadını bilmeyen kimse kalmasındır.

Bülent Börekçilik bayileri bu kadar popüler olmalarının sırrını kendilerine has tarzları ile edinmişlerdir. Üretim aşamasından son aşaması olan tadıma kadar her aşama da oldukça özenli ve titizlik ile çalışılmıştır. Bunun yanı sıra meşhur Adana böreğinin orijinal tadını korumuşlardır. Bu orijinal tadı da olabildiğince uygun bir fiyat aralığı ile satışa sunmuşlardır. Bülent börekçilik markası sadece börek üzerine kurulmuştur.  Bu dönemde ise şu anki planları arasında Ortadoğu ve Avrupa içerisinde de büyümek olarak görülmüştür.

Bülent Börek Bayilik Şartları

Bülent Börek bayilik alabilmeniz için bazı şartları sağlamanız beklenir. Bu şartlar yeme içme sektörüne mensup olan herhangi bir marka ile benzerlik gösterir. Fakat Bülent Börek bayilik şartları için birkaç noktada farklılık görmek mümkündür. Fakat yemek sektöründe bir bayilik almak için karşılamanız gereken şartlar ile Bülent Börek bayilik şartları arasındaki farkı görmek için sağlanması gereken koşulları görmek de fayda vardır.

  • Bülent börekçilik franchise işlemini gerçekleştirmek için iki yol vardır. Bunlardan ilki Bülent börekçilik ana şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Diğer yol ise Bülent Börekçilik internet sitelerine girerek ilgili sayfalardan başvuru yapabilirsiniz.
  • Bülent Börekçilik franchise başvurusu yaparken içeriğinde belli soruların olduğu bir form doldurmanız istenecektir. Bu form üzerinde yer alan sorulardan en önemlisi bayilik açmayı düşündüğünüz konum bilgisinin yer aldığı sorudur. Form içerisinde sizden bu soruyu yanıtlamanız istenecektir. Bayilik açmayı düşündüğünüz bölgede başka bir Bülent börekçilik şubesinin olmaması gerekir.
  • Bülent Börekçilik bayilik almayı düşündüğünüz mekanın da koşullara uygun olması gereklidir. Şube hem malzemeler hem de dekorasyonun uygunluğu için büyüklüğü oldukça önemlidir. Bayilik için seçilen işletmenin en az 200 m2 ve üzerinde olması gereklidir.
  • Daha önce yemek sektöründe bir alanda bayilik alıp almadığınıza da dikkat edilir. Şayet daha önceki dönemlerde yemek sektöründe bir işletme sahibi olduysanız ya da bir markanın franchise sahibi olduysanız bu durum sizi olumlu anlamda etkileyecektir.
  • Bayilik verilirken iyi bir işletme sahibi olup olamayacağınız da kontrol edilir. Bu durum da ise şubede çalışacak personel ihtiyacını göz önüne alıp bu duruma uygun bir personel çizelgesi belirlemeniz gerekir.
  • Herhangi bir Bülent Börekçilik bayisi ziyaretinde evlere servis hizmetinin bulunduğu görülmektedir. Bu durumda ise yapılması gereken evlere servis için kurye ihtiyacını ve araç teminini yapmanız beklenir.
  • Franchise işlemlerinin daha hızlı ilerlemesi için planlı bir biçimde ilerlemeniz beklenir. Örnek olarak sizden istenebileceğini düşündüğünüz belgeleri ve işinize yarayacak olduğunu düşündüğünüz başka bir takım evrakları önceden hazırlamanız gerekir. Bu evraklar genel anlamda bayilik almak istediğiniz mekanın konumu, işe başlangıç süreci hakkında detaylı bilgi içeren formları, adli sicil kaydınız gibi bir takım örnekler verilebilir.
  • Gıda sektöründe daha önce bir iş yeri işletmeciliği yapmışsanız eğer bu konudaki sabıkanız bulunmaması gerekir. Daha önce özellikle gıda sektöründe herhangi bir ceza almamış olmanız gerekir.
  • Başvuru yaptığınız aşamadan sonra almanız gereken birtakım izinler vardır. Bu izinlerin alınmasında herhangi bir engel olmaması gerekir. Bu konu sonrasında ise tüm izinlerin alınması gerekir

Bülent Börekçilik Bayilik Nasıl Alınır?

Bülent Börekçilik Bayilik alabilmek için öncelikle Bülent Börekçilik franchise başvuru yapılması gerekir. Bu aşamadan sonra bayilik alabilmek için gerekli bazı şartlar vardır. Bu şartların eksiksiz sağlandığı koşullarda Bülent Börekçilik Bayilik alma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Öncelikle Bülent börekçilik bayiliği alabilmek için bir başvuru gerçekleştirilmelidir. Bu başvuruyu yapabilmek için iki farklı şekli kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki Bülent börekçilik ana bayisine bizzat gidip başvuru yapabilirsiniz. Bu şekil çoğunlukla kullanılan bir yöntem olmasa da internet üzerinden yapılan başvuruları sevmeyen insanlar için bir alternatif haline gelebilir.

Bir diğer alternatif ise internet üzerinden resmi internet sitesine yapılan online başvuru formaları olarak gösterilebilir. Bülent Börekçilik resmi internet sitesine Bülent Börekçilik franchise başvuru formu adı altında giriş yapılır. Bu giriş esnasında karşınıza bir bayilik işletmeciliğine uygun olup olmadığınıza dair bilgi alan bir form çıkacaktır. Bu formu eksiksiz doldurduğunuz takdirde başvurunuz tamamlanacaktır.

Bayilik Başvuru Sayfası – https://www.bulentborekcilik.com/tr/bayilik/

Bu internet sitesine giriş yapıp başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bu başvuru formunda doldurmanız gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler bayiliği almak istediğiniz mekanın lokasyon bilgisi, işletme sahibi olmak isteyen kişinin isim, soyisim, mail adresi, telefon ve meslek bilgisi gibi demografik bilgiler ve işletme ve işletmeciliğe dair diğer konular hakkında bir takım soruları doldurmanız gerekir. Form esnasında doldurmanız gereken tüm soruları eksiksiz ve yanlış bilgi olmadan doğru bir biçimde doldurmanız gerekir. Bu formu doldurma aşamasında gerçekleştirilecek bir hata sonucunda bu konuda ki tüm mesuliyeti alıyor olmanız beklenir.

Bu aşamadan sonra verdiğiniz irtibat numarasından size geri dönüş yapılmasını beklemeniz gerekir. Bülent Börekçilik yetkilileri doldurduğunuz formu incelemeye alacaktır. Bu inceleme sonucunda size geri dönüş sağlayacaktır. Bu geri dönüş olumlu ya da olumsuz olabilme özelliğine sahiptir. Fakat aklına takılan bazı konular ile ilgili de Bülent börekçilik bayiliğinden bilgi almanız mümkündür. Form doldurma aşamasında ya da bu aşamadan sonra da bilgi alabilmeniz mümkündür. Bu sorulara yanıt alabilmek için iletişim numaralarından ulaşım sağlamanız mümkündür.

Bülent Börek Bayileri Ne Kadar Kazanır?

Bülent Börek bayileri ne kadar kazanır? Sorusu Bülent börekçilik franchise almak isteyen işletme sahiplerinin akıllarına gelen ilk sorudur. Bir bayilik alırken elbette ki sizin ve bütçeniz için ne kadar karlı olup olmadığına bakmanız bir doğal sonuçtur. Fakat bu sonuç için direkt olarak bir bilgi vermek elbette ki doğru değildir. Bunun sebebi olarak da en doğru bilgiyi aşağıda verilen iletişim numaralarından alacak olmanız gösterilir.

Fakat yuvarlak bir muhasebe hesabi ile bir sonuç elde edilebilir. Fakat yine de bu sonuç içinde birçok etken değişkenlik gösterir. Örnek olarak Bülent Börekçilik’ten alacağınız bayiliğin şehir, ilçe hatta mahalle olarak bile konuma göre şekil değiştirebilir. Bunun sebebi için ise birkaç neden sayılabilir. Örneğin büyükşehir de açacağınız bir bayilik size çok daha fazla kazandıracaktır. Çünkü bu tarz markalaşmış ürünleri hızlı tüketime alışan, yoğun hayat temposunda yaşayan insanlara çok daha kolay bir şekilde pazarlarsınız.

Ya da bir başka neden olarak aynı sektörde yerli bir esnafın olduğun bir konumda markalaşmış bir ürünü satmanız oldukça zordur. Çünkü insanlar o lokasyonda ki esnafa ve ürünlerinin tadına alışmış olacaklardır. Bu da yeni gelen bir ürün ve markanın tanınıp sevilme sürecini oldukça zor hale getirir.

2023 yılının başlarında bulunulduğu sebebi ile 2023 yılı için kesin bir fiyat vermek oldukça zordur. Fakat 2022 yılını baz olarak bazı sonuçlar elde edilebilir. Bu sonuçlar için ortalama bir değer biçilir. Örnek olarak 2022 yılında satılan ürünlerin fiyatları göz önüne alındığı takdirde günde 60 porsiyon börek satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında servis edilecek olan çay, meyve suyu, asitli içecekler gibi bir takım meşrubatlar da verilebilir. Bunlar göz önüne alındığında günlük yaklaşık 1500 Türk Lirası civarında bir kazanç sağlarsınız.

Bülent Börekçilik bayileri sadece mekan içi satış yapmazlar. Bunun yanı sıra paket servis sistemi ile de evlere ve işyerlerine servis yaptıkları bilinir. Bu sayede mekan genişletmesine ihtiyaç bulunmadan fazladan bir kazanç sağlamak mümkündür. Evlere servis yolu ile satılan börekler porsiyon hesabı ile satılmaz. Bunun yerine kiloluk börek satışı evlere servis yoluna sunulur. Yine aynı hesap ile günde 50 porsiyon börek satıp bunun üzerine 25-30 kez paket servis hizmetine çıkıldığı takdirde kazancınız 3000-3500 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir.

Yukarıda verilen tahmini değerlerin sonucunda bir Bülent Börekçilik bayisinin aylık cirosu hesaplanır. Bu hesaplama sonucunda aylık kazanç tahmini olarak 45 bin ila 55 bin Türk Lirası civarındadır. Bu hesaplama ile yukarıdaki hesaplamanın birbirine denk düşebilmesi için aylık toplam kazançtan maliyet faktörünü çıkartmak gerekir. Buradaki asıl önemli faktör kar marjıdır.

Bu konu hakkında da yukarıda olduğu gibi net ve keskin cevaplar verilemez. Çünkü yine kar marjı hesaplamak için de birden fazla etkenin değişkenliğini hesaba katmak gerekir. Fakat yinede esas olan ürün ve mekanın asıl gelir kaynağı elbette ki börektir.  Böreklerin satışı esnasında yapılacak en fazla kar marjı %45 ila %50 arasında değişkenlik gösterir. Verilen bu oran ise sadece satılması olası olan börekler üzerinden bir kar oranı olduğunun bilinmesi gerekir. Bunun yanı sıra mekanın içerisinde satışa sunulan başka ürünlerde bulunacaktır. Bu ürünler için de ayrı bir kar marjı hesaplamak gerekir. Satılacak olduğu varsayılan diğer ürünler de kendi arasında değişkenlik gösterir. Fakat yinede eğer ortalama bir kar oranı vermek gerekir ise bu orana da %35 ila %45 arası bir kar marjı oranı denilebilir.

Bülent Börekçilik Bayilik İletişim

Bülent Börekçilik Bayilik İletişim için birkaç yol mevcuttur. Bayilik iletişim kanallarına yapacağınız müracaat sonucunda sizin için yanıtsız kalmış tüm soruları cevaplandırabilirsiniz. Bunun dışında bayilik hakkında bir fikir edinmek içinde aynı şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Bülent Börekçilik Telefon – 0212 445 34 91- 92- 93- 94

Bülent Börekçilik Bayilik İletişim Bilgileri

Telefon:

0212 4000 164

E-posta:

[email protected]

Çağrı Merkezi:44 44 164

Yorum yapın