Gratis Bayilik Veriyor mu? Maliyet ve Şartlar

Gratis Bayilik Veriyor mu? Maliyet ve Şartlar neleri gerektirir gibi daha birçok sorunuza bu yazımızdan cevap bulabilirsiniz. Kişisel bakım ve kozmetik markalarının öncüleriyle işbirliği yapan Gratis bayilik veriyor mu, Gratis açma maliyeti nedir, bu sorulara araştırmalarımız sonucunda yanıtlar verdik.

Türkiye’de bulunan kişisel bakım ve kozmetik sektörünün en yaygın ismi olan Gratis, 2009 yılında ülkemizin en yoğun nüfusuna sahip İstanbul’da kurulmuştur. Gratis mağazaları yerli ve ithal markaların birlikte satışa sunulduğu mağaza zincirlerinden biridir. Türkiye’de rakibi bulunmayana 1 numaraları kişisel bakım marketi olan Gratis, hijyen ürünlerinden, atıştırmalık ve içeceklere, her yaşın ve cinsiyetin bakım ürünlerine kadar 13 farklı kategoride geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

İstanbul’da açılan ilk mağaza 2009 yılında Metrocity AVM’de açılmıştır. 2009’da 600. mağazasının açılışını Ankara’da yapmıştır. O zamandan 2021 yılı itibariyle Türkiye’nin her ilinde 700 mağazayı aşkın mağaza sayısına ulaşmıştır. Aktif olan bu mağazalarda toplam 5.000’den fazla kadın personel hizmet vermektedir. Ülkemizdeki kadın istihdamını artırmaya odaklı bir politika olarak tüm personellerini kadınlar oluşturmaktadır. ‘Güzel Bak Kendine’ sloganıyla tüm ülkede ses getiren ve kurulduğu günden bu güne artarak devam eden müşteri hacmiyle, tüketiciler tarafından birçok ödüle layık görülmüştür.

Gratis bayilik satın alma konusunda maalesef prensipleri gereği Gratis franchise olanağı sağlamamaktadır. Bulunan tüm mağazaları kendisine aittir. Bayilik yerine işbirlikleri ile markasına değer katmaktadır. Yeni proje sahipleriyle işbirliği yaparak hem işbirliği yaptığı kişileri hem de kendi adını ön plana çıkarmaktadır.

Gratis Bayilik Veriyor Mu?

Gratis bayilik veriyor mu sorusu Gratis’in yükselme döneminden beri sorulan sorulardan biridir. Ancak Gratis kurulduğu günden beri hiçbir zaman dışarıya bayilik vermemiştir. Gratis franchise olanağı vermek yerine işbirliği olanağı sağlıyor. Kendi ismine ve güvenilirliğine katkı sağlayacağını düşündüğü bilinir ya da yeni projelerle profesyonel anlaşmalar sağlayarak işbirliği yapmaktadır. İşbirliği için de bazı şartlar sunmaktadır. Örneğin, işbirliği yapılacak kişinin sermaye gücü oldukça önemli bir husustur.

Şartlar sağlanırsa işbirliği yapılarak iş ortaklığı yürütülmeye başlanır. Gratis şube açma isteği olan kişiler maalesef en fazla işbirliği yapabilirler. Kendi şubelerini kendisi açan firma bu konuda oldukça titizlikle çalışmaktadır. Mağazalarının ve isminin bu kadar tutulmasının nedeni tek elde toplanıyor olmasından kaynaklanabilir.

Gratis Bayilik Şartları 2023

Gratis bayilik şartları, Gratis bayilik vermediğinden bulunmamaktadır. Ancak işbirliği için bazı şartlar vardır. Bu şartlar karşılandığında, kişilerle ya da kurumlarla işbirliği sağlanır. Ancak işbirliğinin birkaç çeşidi vardır. Gratis internet sitesi üzerinden kendi ürünlerini tanıtacak kişilerle de işbirliği sağlamaktadır.

İşbirliği şartları:

  • İşbirliğinin hangi alanda olacağı bir taslak üzerinde proje şeklinde hazırlanmalıdır.
  • Başvuruda bulunan kişinin Gratis’e sağlayacağı katkılar hakkında sunum hazırlaması gerekmektedir.
  •       İşbirliği yapmak isteyen kişinin sermayesini kanıtlarla sunması gerekmektedir.

 

Bu şartlar dışında işbirliği için başvuruda bulunan kişilere göre bazı değişiklikler olabilmektedir. Bunun nedeni bazı kişiler farklı gereklilikleri olmasından ve başvurulan alanın farklılarından kaynaklanıyor olabilir. Gerekli bilgiler form üzerinden doldurulduktan sonra telefon görüşmesiyle yüz yüze görüşmeye davet ediliyor. Bu telefon görüşmesinde ek evrak istenecekse bildiriliyor. Görüşmeler gerekli tüm belgelerin eksiksiz olduğu durumlarda gerçekleşmektedir.

Gratis Bayilik Başvurusu

Gratis bayilik başvuru yapmak isteyen kişilere maalesef Gratis’in bayilik vermediğini söylemek gerekir. Gratis yetkililerinin de belirttiği gibi dışarıya bayilik vermeyen Gratis, mağazalarının kalitesinin kendisi tarafından kontrol altında tutmak istemesi nedeniyle vermemektedir. İlk açıldığı tarihten bu zamana kadar hiçbir zaman Gratis bayiliği vermemiştir. Yapılan tüm açıklamaları da bu yöndedir.

Formlar, Affilliates (İş Ortakları) ve Influencers olarak iki farklı kategoride bulunmaktadır. İş ortakları kategorisine başvuracak kişiler, ürün listeleri, web siteler ve uygulamalar üzerinden Gratis ürünlerini tanıtmak için başvuruda bulunur. Influencers kategorisinden başvuracak adaylar da, sosyal medya üzerinden yani Instagram,TikTok, Twitter, Facebook ve Youtube gibi mecralardan Gratis ürünlerini tanıtmak için başvuruda bulunur. Gerekli başvuru formlarını en alttaki kısımdan bulabilirsiniz.

Influencers kategorisinden başvuruda bulunacak kişiler için bazı şartlar bulunmaktadır. Başvuruda bulunan kişinin Instagram’da en az 5000 takipçi sayısına ulaşmış olması gerekmektedir. Takipçilerin ve etkileşimlerin bot olmaması gerekir. Bir ajansla anlaşmalı olmalıdır ki fatura kesilebilsin. Özellikle kişisel bakım, saç bakımı, cilt bakımı ve makyaj ile ilgili konularda paylaşımlar yapıyor ise hemen başvurmalıdır. Form yaklaşık 3 günde değerlendirmeye alınarak sonucu SMS olarak iletilir. İletilen SMS’de başvurunun kabulü halinde izlenmesi gereken yol belirtilmektedir.

Gratis bayilik veriyor mu sorusunun sıklıkla soruluyor olmasının nedeni firmanın sahip olduğu geniş müşteri kitlesidir. Reklam maliyeti ve geniş müşteri hacmiyle yeni iş kurmak isteyen yatırımcılar için göz alıcı bir seçenek haline gelmektedir. Firmanın bayilik vermemesi, Gratis bayilik başvuru yapan kişilerin isim hakkı da satın alamadıkları anlamına gelir.

Gratis Bayilik Ücreti

Gratis Bayilik Ücreti hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Bunun nedeni ise Gratis’in bayilik vermiyor oluşudur. Gratis, Demir Sabancı tarafından Sedes Holding iştiraki olarak kurulduğundan beri bayilik vermemektedir. Gratis açma maliyeti yalnızca Gratis’in kendi bünyesi için geçerlidir. Sabancı ailesiyle adı anılmayan kişilerden olan Demir Sabancı, Sedes Holding bünyesinde bulunan 6 şirketi ile iş yapmaktadır. Üç farklı sektörde iş yapan Demir Sabancı, gayrimenkul, perakende ve lojistik sektörlerinde aktif olarak bulunmaktadır. Bunlara ek olarak 2009 yılında bakım ve kozmetik sektörüne Gratis ile adım atmıştır.

Gratis bayilik fiyatı bulunmamaktadır. Dışarıya Gratis franchise fırsatı sunulmadığından bayilik fiyatı da bulunmamaktadır. Flemenkçe kökenli bir kelime olan Gratis, ücretsiz, bedava anlamlarına gelmektedir.

Gratis İletişim

Gratis bayilik hakkında sorularınız detaylı bir biçimde öğrenmek istiyorsanız aşağıda bulunan iletişim bilgilerinden yetkililere ulaşabilirsiniz. Ayrıca iş ortaklığı kurmak isteyen kişiler de gerekli bilgileri ve gereklilikleri hakkında bilgilere de ulaşabilirler. Gratis’in internet sitesi üzerinde istenilen alanla ilgili bulunan formlar doldurularak, işbirliği için başvuruda bulunabilmektedir.

Müşteri hizmetleri her gün saat 10.00 ile 22.00 arasından hizmet vermektedir. Sorulanız ve detaylı bilgi için müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Mağazalar ise haftanın her günü müşteri hizmetleri ile aynı saatlerde 10.00-20.00 saatleri arasında açıktır.

Adres (Genel Merkez): Levent Mah. Yapı Kredi Plaza C Blok Cömert Sokak No: 1C, Kat: 5, 34330 Beşiktaş / İstanbul

Müşteri Hizmetleri: 0 850 210 69 00

Telefon: +90 212 705 26 00

Faks: +90 212 284 22 78

E-posta:  [email protected]

Yorum yapın