Evde Plastik Karton Bardak Paketleme İşi

Evde paketleme işi uzun zamandan beri insanların para kazanmak için kullandıkları bir yöntem olarak insanların karşısına çıkmaktadır. İnsanlar dışarıda çalışma fırsatı bulamadıkları zamanlarda ev içerisinde yapılacak bir takım işler arayışına girer. Bu durumda evde yapılacak ek işler adı altında yapılan bir araştırma sonucunda en sık karşılaşılan arama sonucu evde plastik bardak paketleme işi veren firmalar olmaktadır.

Bu aramalar neticesinde evde yapılan plastik bardak paketleme işi son zamanların en popüler işi olarak tercih edilmektedir. Bu işi genelde dışarıda iş imkanı bulamayan işsiz vatandaşlar, okurken aynı zamanda harçlıklarını çıkarmak isteyen öğrenciler ve ev işlerinden arta kalan zamanı değerlendirmek ve aynı zamanda ev bütçesine katkı sağlamak isteyen insanlar tercih ederler. Fakat bunların dışında evde paketleme işi her gruptan farklı insanlar için de son zamanlarda bir gelir kapısı haline gelmiştir.

Evde plastik karton bardak paketleme işi yapan insanların internet aramalarında en çok arattıkları soru ise evde plastik karton bardak paketleme işinin ne kadar kazandırdığı ve bu kazancı nasıl elde edecekleri konusunda olmuştur. İnsanlar bu işi ne kadar boş zamanlarını değerlendirmek amacı ile yapsalar da neticesinde bir maddi gelir kapısı olduğu da bilinmektedir.

Plastik Karton Bardak Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde ekstra para kazanmak için Plastik karton bardak paketleme işine sahip olmak isteyen insanlar oldukça çoğunlukta bulunur. Bu insanlar evde kendi imkanları ile para kazanmak için bir takım yollar aramaktadır. Bu yollar arasında en çok tercih edilen yöntem ise plastik karton bardak paketleme işidir.

Bu yolu tercih eden insanların internet aramalarında en çok aratılan soru kalıbı plastik karton bardak paketleme işi nasıl yapılır? Olmuştur. Bu sorunun cevabına bakıldığı zaman önümüze çıkacak ilk sonuç internet üzerinden bazı firmalar aracılığı ile olacaktır. Evde paketleme işi veren firmalar aracılığı ile evde paketleme işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde karton bardak paketleme işi için internet araştırması yapmanız mümkündür. Evde bardak paketleme işini yaparken hiç zahmet harcamanıza gerek yoktur. Zahmetsiz bir biçimde evde paketleme işine sahip olabilirsiniz. İnternet aramalarında evde paketleme işini araştırdığınızda bu işler bazı kategorilere ayrılmış bir biçimde önünüze çıkacaktır. Bunlar dışında karton bardak paketleme işi yaptığınızda size bazı malzemeler verilecektir. Bunlar aşağıdaki şekilde olacaktır;

  • Karton veya plastik bardak
  • Şeffaf ambalaj poşeti
  • Paketleme lastiği
  • Eldiven
  • Paketlediğiniz bardakları yerleştirebileceğiniz büyük paket kolisi

İnternetten bulacağınız güvenilir olan bir firma ile evde paketleme işi için anlaşma yapmanız gerekir. Bu anlaşma sonucunda sizden bir iletişim bilgisi ve adres bilgisi alınacaktır. Bu bilgilendirme sonucunda yukarıda verilen malzeme listesi elinize ulaşım sağlanacaktır. Evde paketleme işi veren firmalar bu listeyi toplu bir biçimde size teslim edecektir.

Firmalar genelde müşterilerinin istediği miktarda malzeme vermeye özen gösterirler. Fakat bazı durumlarda müşteriler firmaların istedikleri miktara uymak zorundadırlar. Bu durumda firmalar ne kadar malzeme teslim etmek isterse müşteriler o kadar malzeme ile iş yapmak zorunda kalırlar.

Bu durumda malzemeler sizlere kargo ile teslim edilir. Malzemeleri teslim etmeden önce bazı firmaların bazı şartları bulunur. Bunlardan ilki her firma için geçerli olmasa da çoğu firmanın özellikle son zamanlar dikkat ettikleri bir unsur haline gelmiştir. Sizden tek seferliğe mahsus olmak üzere bir kaparo bedeli tahsil ederler. Bu da firmanın kendini korumak için verdiği bazı kararlar arasında yer alır.

Bunun dışında evde karton bardak paketleme işi veren firmalar oldukça büyük firmalardır. Dolayısıyla sizden 100, 200 karton bardak gibi küçük sayılar yerine 5.000, 10.000 gibi büyük sayılar halinde karton bardak paketleme işi yapmanız istenecektir. Bu bardakları paketleme işini bitirebilmeniz için de genelde size belli bir süre tanırlar. Bu süre zarfında tüm bardakları paketleme işini bitirmiş olmanız gerekir.

Evde karton paketleme işini bitirdikten sonra gönderilen kargo kutularına aynı şekilde geri yerleştirmelisiniz. Bu aşamadan sonra ise firmanız ile anlaştığınız şekilde karton bardakları geri göndermeniz gerekir. Bu da genelde iki şekilde gerçekleşmektedir.

İlki ve çok sık kullanılan yöntem olanı firma yetkilileri ile görüşme sağlamaktır. Bu firma yetkililerini arayıp işinizin bittiğini bildirmelisiniz. Bu bildiri sonucunda firma yetkilileri adresinize geleceklerdir. Adresinize gelen yetkililer kargo kutularının içini açıp sayım yapmalı ve ürünleri kontrol etmelilerdir. Bu kontrol sonucunda her şey normal ise ödeme yapmalılardır.

Diğer bir yöntem ise çok sık kullanılmasa da kullanılan firmalar mevcuttur. Bu yöntem de ise yine aynı şekilde iş bittiğinde kutulama işlemi yapılır. Bu işlem sonucunda ise diğer yöntemin tam tersi bu kutuları adresinize almaya kimse gelmez. Sizin bu kutuları kargo yöntemi ile göndermeniz beklenir. Yine aynı biçimde yetkililer ürün sayımı ve kontrollerini gerçekleştirdikten sonra ödemenizi internet bankacılığı yolu ile yaparlar.

Evde Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde paketleme işinin kazancı bazı iş gruplarında da olduğu gibi tamamen size bağlıdır. Çünkü firmalar genelde sizin istediğiniz kadar ürünü paketlemeniz için size teslim ederler. Bu durumda siz 100 karton bardak paketlemek isterseniz o kadar kazanırsınız. Fakat 2.000 karton bardak paketleme işi yaparsanız çok daha fazla kazanırsınız. Kazancınız tamamen sizin performansınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Firmalar genelde ödeme yaparken paket başına ödeme yapmayı tercih ederler. Evde paketleme işi ne kadar kazandırır? Sorusunun cevabını verebilmek için neredeyse tüm firmaların paket başına ne kadar fiyat ödediğini bilmek gerekir. Fakat tek tek tüm firmaların ne kadar kazandırdığını bilmek mümkün değildir. Bu sebep ile ortalama bir fiyat vermek gerekebilir.

Plastik bardak paketleme işi veren firmalar genelde paket başına fiyat verdikleri için 1 paket başı 4 Türk Lirası fiyat biçerler. Bu çerçevede bakıldığında haftada 1.000 karton paketleme işi yapıldığında aylık 4.000 karton paketlemiş olursunuz. Bu da aylık 16.000 Türk Lirası gibi bir para kazanmanızı sağlar.

Plastik Karton Bardak Paketleme İşi Nasıl Bulunur? 

Plastik karton bardak paketleme işi yapmak isteyen insanlar için aratılan bir başka soru ise bu işleri nasıl ve nereden bulunacağı konusunda olmuştur. İnsanlar bu işi yapmayı çok fazla arzu etseler dahi güvenilir firma bulmak ve bu firmaları nereden bulacakları konusunda oldukça meraklı ve endişeli oldukları bilinir.

Bu konuda iki yol izlenmesi mümkündür. İlki neredeyse hayatın her anında insanlar ile beraber olan internet ve telefonlar yolu ile yapılan başvurulardır. Bu başvurular diğer yönteme nazaran daha az güven içerir. Çünkü internet ortamında yapılan bir işin dolandırıcılığa oldukça açık olduğunu belirtmekte fayda var.

Plastik Karton Bardak Paketleme İşi Nasıl Bulunur? Bunlardan ikincisi ise evde paketleme işi veren firmalar ile yüz yüze görüşme ile yapılan başvurulardır. Bu başvurular esnasında firmanın kendi yerine gidip bu tarz bir iş aradığınız belirtmeniz gerekir. Bu beyan sonrasında firma size uygun bir iş olup olmadığına karar verip sizinle çalışmaya başlayabilir.

Evde Paketleme İşi Telefon Numarası

 Evde paketleme işi telefon numarası aramasını kendiniz yapmanız gerekir. Bunun nedeni ise Türkiye’de bulunan 81 ilde bulunan çok fazla ilde evde paketleme işi yapılması olarak gösterilebilir. Çünkü bu kadar farklı şehir ve ilde farklı firmalar evde karton bardak paketleme işi vermektedir. Bu firmaların hepsine ulaşmak mümkün olmadığı için arama motorunuza şehrinizi ve yapmak istediğiniz evde paketleme işini yazarak aratabilirsiniz. Bu sayede en doğru sonuca ulaşacaksınız.

Yorum yapın