Nimet Abla Milli Piyango Bayiliği

Nimet Abla Milli Piyango bayiliği, ülkemizde yıllardır milli piyango denince akla gelen bir marka olduğu için birçok girişimcinin yatırım yapmak istediği bir markadır. Özellikle her sene kazandıran biletlerin satıldığı bayilerin Nimet Abla Milli Piyango bayiliği olmasından dolayı bu markanın sattığı biletlere olan talep halk tarafından oldukça yüksektir. Biletlerine olan taleplerin bu kadar yüksek olması Nimet Abla Milli Piyango bayiliğine sahip olan bilet satıcılarının diğer milli piyango bayilerine göre çok daha yüksek kazançlar elde etmesini sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda Milli Piyango oyunlarının yaygınlaşmasından dolayı insanlarında bilet alıp zengin olma hayallerini arttırmıştır. Bu sektöre yatırım yapmak isteyenlerin ise ilk düşündüğü marka ismi Nimet Abla’dır. Bizlerde bu yazımızda sizlere Nimet Abla isminin bayiliğini nasıl alabileceğinizi anlatacağız.

Nimet Abla Milli Piyango Bayiliği Şartları

Nimet Abla Milli Piyango bayiliği şartları, bu sektöre yatırım yapmayı düşünen kişilerin bilmesi gereken temel maddelerdir. Milli piyango bayisi olmak isteyen girişimcilere doğrudan Nimet Abla Milli Piyango bayiliği şartları gibi bir liste sunmak ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü böyle bir bayilik sistemi bulunmamaktadır. Ancak bunun yerine Milli Piyango’nun kendi bayilik şartlarını bilmek çok önem arz etmektedir. Milli Piyango’nun bayilik şartları ise şu şekildedir:

  • Milli Piyango bayisi olabilmek için yatırımcının tutması gereken dükkan için önerilen minimum boyut 20 metrekaredir.
  • Bayi açmayı düşünen girişimcinin sabıka kaydı bulunmaması gerekmektedir.
  • Girişimcilerden banka veya altın olarak teminat sunması beklenmektedir.
  • Bayi açmayı düşünen kişinin ikametgah, ruhsat, vergi levhası gibi resmi belgeleri ibraz için hazırlaması gerekmektedir.
  • Girişimci adayının geçmişinde Milli Piyango İdaresi tarafından herhangi bir cezai işlem olmaması gerekmektedir.
  • Bayilik ücretinin yanında 25 bin liralık ekstra bir kaynak beklenmektedir.
  • Girişimci adayının 18 yaşını doldurmuş ve akli dengesinin yerinde olması gerekmektedir.
  • Milli Piyango İdaresi tarafından bayilik verilmesi muhtemel yerler olarak genellikle AVM çevresi veya içi, 50 bin kişilik nüfus ve daha yukarısına sahip bölgeler tercih edilmektedir.
  • Başvurusu kabul edilen adaylar, noter huzurunda yapılacak bayi çekilişine katılmaya hak kazanırlar.
  • Çekilişi kazanan adaylar eğer yukarıdaki koşulları yerine getirememişse çekiliş sonrası bayi açma haklarını yitirirler.

Nimet Abla Milli Piyango bayiliği şartları olarak bunları sıralayabiliriz. Özellikle Nimet Abla Milli Piyango bayiliği kar marjı ne kadar sorusu oldukça fazla tekrarlanan bir diğer sorudur.

Nimet Abla Milli Piyango Bayiliği Kar Marjı

Nimet Abla Milli Piyango bayiliği kar marjı, bu sektöre yatırım yapmayı planlayan kişilerin özellikle dikkat etmesi gereken bir diğer önemli husustur. Çünkü kar marjı, yatırılan sermayeyi karşılayacak seviyelerde değilse bu sektöre yatırım yapmak çokta mantıklı değildir. Milli Piyango kar marjı, Milli Piyango İdaresi’nin 10 yıllığına Demirören Holding ve İtalyan Ortağı olan Sisal Şans Ortak Girişimine devredildi. Bu devir sonrasında Milli Piyango bayilerinin kar marjı yüzde 9,75 bandından yüzde 4,25 bandına düşürülmüştür. Milli Piyango bayisi açmak isteyenlerin bu koşulu özellikle göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

Nimet Abla Milli Piyango Bayiliği Maliyeti

Nimet Abla Milli Piyango bayiliği maliyeti diye özel bir maliyet bulunmamaktadır. Ancak Milli Piyango bayisi olmayı düşünen herkesin ortalama maliyeti bellidir. Bu maliyet son güncellemeler ile dükkan, reklam, tadilat ve kurulum bedellerinin yanına ekstra olarak 25 bin lira teminat tutarı olarak belirlenmiştir. Nimet Abla Milli Piyango bayiliği maliyeti olarak da değerlendirebileceğimiz bu ortalama maliyet güncel maliyettir. Sizlerde bu maliyeti karşılayabileceğinizi ve yüzde 4,25’lik kar marjının yeterli olduğunu düşünüyorsanız, Milli Piyango İdaresi resmi kanalları üzerinden bayilik başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum yapın